Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, mirki
To będziedzie chaotycznie napisane więc zaparzcie sobie herbatę.

Mam Problem nie dawno (korona) zaczęłem pracę w korporacji i nie mam w ogóle obycia. Wcześniej pracowałem w januszeksach mniejszych i większych więc myślałem, że jakoś dam sobie radę.

Krótko o mnie to lubię rozmawiać z ludźmi bardzo otwarcie, nie ma tabu na które nie rozmawiam i
staram się pomagać.

Co obróciło się przeciwko mnie (wszystko co powiesz będzie wykorzystane przeciwko tobie). Ludzie są strasznie flaszywi na taką skalę tego sie nie spodziewałem i przez to mam Problem.

Jeden zastępca kierownika i brygadzista powiedzieli żebym sobie przyswoił umiejętności miękkie i umiał rozmawiać z szefem (flszywy posiada info np. o urlopach udaje ze ich nie ma) jak i z kierownikami (2 baby kierowniczki sie na mnie uwzięły oraz ich simp) jak i był bardziej asertywny i mówił bez szczegółów.

Zlitował by sie ktoś i podał jakieś rady i gdzie zdobyć wiedzę jak jest w korpo jak w tym żyć, rozmawiać itd. zawsze byłem miękki i nie potrafiłem postawić na swoim.

Czy polecił by ktoś książki o psychologii czy o życiu w korpo i umiejętnościach wymaganych. Jestem lekko na wykończeniu a chciałbym sie utrzymać w robocie.

#korposwiat #korpo #korpobitch #praca #ksiazki #poradniki #rada

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a3b9b16bfc9d271179f549
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
PodgnitaGrażyna: >jak w wojsku, krótko, rzeczowo, bezmyślnie, jak się skończy służba to do domu. I w pracy nie ma kumpli, są tylko znane twarze.
@koza_z_nosa: idealna strategia na #!$%@? sobie atmosfery w robocie i mniejszy hajs.
OP, najlepiej zostać przydupasem kogoś wyżej i wtedy słuchać protipów, komu trzeba wejść w dupę, żeby zarobić, a się nie narobić.
---

Zaakceptował: LeVentLeCri
rozmawiać z ludźmi bardzo otwarcie, nie ma tabu na które nie rozmawiam


@AnonimoweMirkoWyznania: XD

Ogólnie to bądź miły i nie wdawaj się w dyskusje gdzie jest jakikolwiek level kontrowersji.

Jak ktoś się pyta jak tam to mówisz, że spoko, ale zarobiony jesteś. Jak masz dostać jakiś obowiązek to o ile:
a. Nie daje więcej hajsu
b. uczysz się czegoś
c. zdobywasz u kogoś plecy

to mówisz, że masz dużo na głowie.