Wpis z mikrobloga

Mireczki obeznane w temacie prośba o poradę, która ekspozycja będzie lepsza.

Na 1 rzucie jest południowo-zachodnia, obawiam się, że przez pół roku może w mieszkaniu być piekarnik, szczególnie w sypialniach. Położenie: piętro 8, okna niczym nie zasłonięte po bokach (od południa blok 5-piętrowy, więc nie przeszkadza).

Na 2 rzucie jest zachodnio-północna, więc salon popołudniu byłby dobrze doświetlony (ale czy też nie będzie grzało?), a północne sypialnie powinny zapewnić chłód. Położenie: piętro 5, dodatkowo od północy będzie 9-piętrowy blok, od którego powinno się dodatkowo odbijać światło od jego południowej ściany i doświetlać północną część. Od zachodu póki co brak zabudowań w odległości ok 50m, w planach jest blok 5-piętrowy, ale nie bliżej niż 50m.

#mieszkanie #nieruchomosci
#mieszkaniedeweloperskie
pepedros - Mireczki obeznane w temacie prośba o poradę, która ekspozycja będzie lepsz...

źródło: comment_16548118361megbrvliadpyfmN3L3v9m.jpg

Pobierz
  • 15
@pepedros: bierzesz Byku stronę południową i zachodnią, montujesz klimę i się cieszysz z promyków. Strona północna to #!$%@?, będziesz wracał z roboty to depresja bo będziesz miał już cień latem.
Jak brałem mieszkanie to strony świata to było pierwsze, na co zwracałem uwagę. Sypialnie mam od wschodu, salon z kuchnią od zachodu. Wstajesz rano fajnie rześko słonecznie a wieczorem sobie siedzisz w salonie i masz pomarańczowo do późnego wieczora. Z fartem,
w 1 montujesz klimatyzator split albo multi split i po problemie


@eXorcist: a po co multisplit? na takiej wielkości mieszkanie wystarczy 1 punkt w dobrym miejscu xD ja mam na ponad 100 metrową chatę na parter i pierwsze piętro 1 punkt i chłodzi elegancko całe mieszkanie. No chyba, że chcesz lodówkę mieć w domu to ok, ale dla zbicia temperatury o 1-2-3 stopnie w zupełności wystarcza