Wpis z mikrobloga

Ten moment gdy Ukrainiec na uczelni w środku rozmowy wypala, że nie rozumie czemu Polacy nie lubią Bandery i UPA


@Naczelny_Borowik: To wcale nie jest dziwne. Ponieważ tradycja OUN i UPA dziś na Ukrainie nie ma żadnego ostrza antypolskiego (pomijając jakichś marginałów) a patriotyczno-mobilizacyjne w obliczu wojny z Rosją dla wielu Ukraińców polskie oburzenie to czysta abstrakcja. Tak (relacjonuję ich sposób myślenia) jakby Polacy mieli się oburzać, bo w Szwecji stoi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Tymajster: ja się tydzień temu mi UK poznałem z litwinami na wyjeździe i zacząłem z nimi pić
Z córką (25 lat) dało się dogadać ale ze starszymi to masakra - ja nie wiedziałem, że oni mają taki problem do Polaków; starali mi się tłumaczyć, ze Mickiewicz był Litwinem, że Wilno jest ich a nie polskie; musiałem im godzinę tłumaczyć, że nikt się nie upomina o Wilno a Mickiewicz pisał o Litwie
@Pojedynczy: Jeśli chodzi o ilość przekłamań historycznych, propagandę i nagromadzenie bólu dupy wśród przeciętnych obywateli, to Litwa jest na poziomie porównywalnym z Rosją (chociaż dawno już nie obcowałem z Litwinami, może to się zmieniło). U nas są często zagorzałe dyskusje na temat pogromu w Jedwabnym lub w Kielcach, a pomyśl sobie co u nich się działo w Ponarach. Oni mieli dywizję SS.
@marcinpodlas8: ty, spod laski, mieliśmy czekać i miałeś wołać, jak Polacy zostaną obywatelami drugie kategorii. Od tamtego czasu zlikwidowano darmowe PKP dla szanownych gości z Ukrainy. Długo jeszcze trzeba czekać?
@Naczelny_Borowik: no i ma racje bo kto normalny będzie miał #!$%@? o jakąś postać co żyła sto lat temu. Liczy się to co jest dzisiaj i będzie jutro. Banderę tak łatwo wypominać o o Łupaszkę który gwałcił i mordował już nikt nie wypomina.