Wpis z mikrobloga

Ile finalnie zarobiłem na kopaniu kryptowalut przez mniej więcej 18 miesięcy
Kopać zacząłem mniej więcej w grudniu 2020

1. Karty graficzne
Sprzedałem praktycznie wszystko za wyjątkiem 3 sztuk RTX 3060 12GB. Na pewno było ponad 30 sztuk różnych modeli, ale dokładnej liczby sam nie pamiętam. Obecnie jestem około 1100zł na plus, ale gdybym sprzedał jeszcze te 3 RTXy to byłbym w plecy jakieś 2000 - 3000 zł.
Ale nie zawsze było 30 sztuk. Czasami było 6, a czasami 12. Jeżeli były okazje do zakupu albo sprzedaży to po prostu to wykorzystywałem.
Bazy koparek nie sprzedawałem. Zostaną na przyszłą hossę :) Nie wliczam ich do końcowych kalkulacji.

2. Kryptowaluty
Przez zdecydowaną większość czasu kopałem Ethereum z małą przerwą na TON jakoś pod koniec 2021. Tu niestety nie mam dokładnych wyników, ponieważ szczegółowe kosztorysy zacząłem prowadzić dopiero w lipcu 2021.
Do końca 2021 roku sprzedałem kryptowaluty za około 37600zł i trzymam to w stablecoinach. Prąd to około 7700zł


Najlepszy był listopad z wynikiem ok. 7060zł na czysto.

2022
W styczniu sporo kart poszło na sprzedaż.
Do 4 czerwca wykopałem 7202zł minus prąd 2873zł


W sumie na całej imprezie jestem do przodu:


#kryptowaluty #bitcoin #ethereum #btc #eth #kopaniekryptowalut #mining #koparkikryptowalut
#wykopkopiekrypto #cokopac
  • 52
Kurde na msc nie wychodzi nawet 2k :c No jak wliczyć karty to będzie trochę więcej.

Ale i tak mysle ze to jest spoko jako opcja na dodatkowe hobby po robocie, zawsze to lepsze niż useless gierki czy inna prokrastynacja.
Graty ! Sporo pewnie pracy i stresu :)
@kexus512: Może się zużywać nawet, jeżeli jest niewłaściwie przechowywana po zejściu z taśmy. Zależy co kto ma na myśli przez "zużywanie".

Czasami jak ktoś umiejętnie na swojej farmie koparek dostosował temperatury to faktem jest to, że takie karty graficzne grzały się znacznie mniej niż podczas grania w gry. Ja na przykład jak odpalę na laptopie wymagającą grę, to czasami mam 80-90 stopni :P
@sxldsxxl: Do tego dążę. Skoro nie da się w żaden sposób zmierzyć zużycia karty (tj. karta która 6 lat leżała w pudełku ma identyczną wydajność jak taka która 6 lat #!$%@?ła ethereum) to o czym w ogóle rozmawiamy? Badań na temat zwiększonej szansy na awarię w zależności od użycia kart też nie widziałem xD

Wiadomo, że jak karta śmiga na kopareczce, to po czterech albo sześciu latach będzie jak nowa i