Wpis z mikrobloga

Mam taką zagwozdkę, często ludzie wspominają, że na zachodzie (Niemcy, Belgia, Holadnia itp) wszyscy mają hipoteki na stałej stopie na cały okres, oprocentowane na 2%~. Jednak co w przypadku jak teraz gdy inflacja w strefie euro wynosi 7.5%, banki od tak dają się ruchać? Czy jednak te opowieści to nie są aż tak prawdziwe?

#pytanie #kredythipoteczny #nieruchomosci #finanse #zagranico
  • 28
@kermiz: chodzi mi o powszechność tego rodzaju rozwiązań. Właśnie dlatego napisałem o tym, że są popularne, aby uciec trochę od kwestii samego istnienia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja na przykład jestem fanem spółdzielczości i bankowej emanacji takich instytucji - banków spółdzielczych. Raiffeisen jest (a w zasadzie chyba - był - w początkowych dekadach swojego istnienia) przykładem takiego banku, który opierał się na oszczędnościach lokalsów i pożyczkach lokalsów
Mam taką zagwozdkę, często ludzie wspominają, że na zachodzie (Niemcy, Belgia, Holadnia itp) wszyscy mają hipoteki na stałej stopie na cały okres, oprocentowane na 2%~. Jednak co w przypadku jak teraz gdy inflacja w strefie euro wynosi 7.5%, banki od tak dają się ruchać? Czy jednak te opowieści to nie są aż tak prawdziwe?


@Nighthuntero: W uproszczeniu - banki na zachodzie tak naprawdę też pożyczają na zmiennej stopie, tylko za pomocą
@GienekZFabrykiOkienek: @Slimac: @DEVILLIVED:
Bardzo wazne jest tez to ze na zachodzie nie ma darmowych bankow. Prowadzenie konta kosztuje minimum 10e chyba ze zalapiesz sie na jakas promocje. Czesc bankow jest nastawiona na mlodych i np 25 latkowie maja konta za darmo i ulatwienia w kredytach. kazdy przelew platny a np w niemczech nie ma kultury gotowkowej tylko jakies wieksze sumy za np sprzedaz auta chca gotowke