Wpis z mikrobloga

Wakacje kredytowe, mam 3 pytania:
1) czy warto je wziąć i nadpłacać kredyt?
2) Czy to już w ogóle istnieje?
3) jak to jest, ze zaczęli i nich myśleć w maju, a niby można po po razie w kwartale, przecież już dawno zamknięty jest kwartał 1.2022?
Zastanawiam się czy nie skorzystać, mam ratę obecnie 2400 kredyt z roku 2018, wiec dopiero teraz przekroczył pierwotną rate, wiec zapas jest) i i tak wpłacać do banku, co chyba powoduje nadpłatę kapitału, a nie odsetek przecież, a tu dodatkowe pytanie:
4) czy przy takiej nadpłacie muszę składać wniosek w banku za każdym razem, lub w ogóle?
Znalazłem takie coś: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,28511533,biore-darmowe-wakacje-kredytowe-i-nadplacam-kredyt-sprawdzamy.amp
Ale nie wyczerpało tematu…
#nieruchomosci
  • 3
@Cygan_Wojtus: 2. Z tego co wiem, to mają jeszcze ogłosić jak to dokładnie ma działać i do kogo być skierowane, stąd ciężko odpowiedzieć na 1.
3. Powiedziane było, ze będzie to miesiąc na kwartał w 2022 i 2023, w 2022 te miesiące będą skumulowane w czasie, który pozostanie do końca roku.
4. Wszystko zależy od Twojej umowy kredytowej. Wszystko zależy od banku
@Cygan_Wojtus: też o to pytałem. Obecnie nie ma właściwie żadnego minusu brania takich wakacji, o ile w najbliższe parę lat nie planujesz kolejnego kredytu. Jeśli planujesz, wzięcie rat może sprawić, że bank nie będzie chciał go przyznać tak chętnie(ale nie wiadomo, czy faktycznie banki będą na to patrzeć). Głosowanie nad wprowadzeniem wakacji w 2022 i 2023 ma być dziś. Jeśli przejdzie, 2 raty w 3 i 2 razy w 4 kwartale
@Cygan_Wojtus: 1. Jeżeli nie są w tym czasie naliczane odsetki od kapitału a mają nie być to tak, to będzie kredyt 0% na łącznie 8 miesięcy.
2. Jeszcze nie.
3. Pierwszy okres zawieszenia to nie pierwszy ani drugi kwartał 2022 tylko 2 miesiące trzeciego kwartału, czyli lipiec - sierpień a najpewniej to sierpień-wrzesień, chyba że się wyrobią do końca czerwca.
4. Co to znaczy przy "takiej" nadpłacie? Przecież to będzie nadpłata