Wpis z mikrobloga

@bkwas: Robiłeś coś może w końcu z tego dębu czarnego i innych kawałków?
O, i jeszcze jedno: istnieją pigmenty świecące które dałoby się wtłoczyć pod ciśnieniem w drewno czy zawsze za duże ziarno by weszło w pory drewna?
@Voltaire z tego dębu jeszcze nic nie robiłem, ostatnio same dziwne projekty mi wpadały :D

A co do pigmentu... Jest malutka szansa, bo są pigmenty które mają naprawdę małe drobiny i w teorii jeśli uzyloby się pompy próżniowej tak jak się używa do stabilizacji drewna żywica może i coś by tam świeciło, ale nigdy nie próbowałem więc na 100% nie wiem.

Temat do zbadania, chciałbym kiedyś kupić pompę więc może kiedyś będę
@bkwas: Nie jest to jakiś wielki bardzo koszt bo za 600 pln już można coś mieć, do tego garnek, kawałek plexy i silikon i mamy komorę próżniową. A chodzi mi o efekt jak na pic rel. tylko tam mamy laminat z pigmentem w żywicy więc inna para kaloszy. Ale jakby takiego bambusa nasycić taką żywicą to mogłoby być ciekawie.
źródło: comment_16546887915NiLtnXTnR92UFP0cmBzbS.jpg
@Voltaire: Tylko dużo zależy czy chcesz coś co będzie fajnie wyglądać na zdjęciu po tym jak maksymalnie naświetliłeś, czy rzeczywiście chciałbyś żeby trochę świecił.

IMO gra nie warta świeczki, ale i tak bym spróbował xD

A sprzetów do 1-2k które chciałbym jest od groma, ale nie powiem pojemnik ciśnieniowy i próżniowy są dość wysoko zaraz za tokarką i czy piłą taśmową, no ale nie można mieć wszystkiego i lecę na totalnym
@Voltaire do tego brakuje mi raczej umiejętności i niektórych narzędzi ale widziałem dzień samoróbki więc może?

Póki co inne priorytety i mała wielkość mnie wstrzymują :)