Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie dlaczego nie ma strajków w stylu „przestańmy płacić podatki”? Skoro nie podoba się społeczeństwu to jak działa rząd to dlaczego wszyscy grzecznie nadal finansują tych kryminalistów? Jakbyśmy całym narodem przestali opłacać urzędników i zbrojne ramie rzadu czyli policję to chyba by Morawiecki nie zaczął strzelać do Polaków, nie?

Musieliby ustąpić w końcu.

Dopóki rząd ma kasę i jest w stanie opłacać policję i urzędy to mogą robić co chcą i dalej wyniszczyć społeczeństwo.

#inflacja #polska #podatki #ekonomia #bekazpisu
  • 14
@ekond: Jak wyjdziesz na ulicę z hasłem 'przestańmy płacić podatki' to Policja i Wojsko które jest finansowane z podatków z pewnością zrozumieją te postulaty, przeproszą matkę i zaczą z Tobą strajkować.
Morawiecki by nie strzelał do Polaków, ale policja do przestępców jak najbardziej.
Zrozm mordko, jakie jest Twoje miejsce w szeregu, i nie wychylaj się, bo jedynie sobie zaszkodzisz, nie jesteś wybitnie mądry jakiś z tego co widzę, masz raczej mental
Jak wyjdziesz na ulicę z hasłem 'przestańmy płacić podatki' to Policja i Wojsko które jest finansowane z podatków z pewnością zrozumieją te postulaty, przeproszą matkę i zaczą z Tobą strajkować.


@Hissis: bez kitu, co za łeb XD
@ekond: Bo na razie ludzie czują że mają więcej do stracenia niż zyskają opuszczając pracę i ryzykując swoją płynność finansową. Jeśli zacznie im brakować pieniędzy na opłacenie rachunków i żywności pewnie większość będzie czuła że i tak nic nie ma to trzeba strajkować. Byle nie skończyło się tak jak na Białorusi że strajkujący widząc długa broń nie zaryzykowali uzyskując przy tym zaostrzenie reżimu. Ale rewolucja ma to do siebie że musisz
@Adamson555: Wszystkie dotychczasowe protesty mogące doprowadzić do obalenia rządu (choćby Strajk Kobiet, momentami Policja nie miała fizycznej kontroli nad centrum Warszawy) usłużni debile dyskredytowali tekstami w rodzaju "wściekłe macice" i "musimy bronić kościoła, ksiądz też człowiek".

Jest taki wiersz Niemollera:

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież Żydem.

Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież komunistą.

Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy
@Filipterka25: Co do strajku kobiet to poparcie tego strajku było niskie wśród społeczeństwa. W sensie większość miała gdzieś ten temat a głównie grzali go młodzi - tak to przynajmniej widziałem. Aspektem który może skłonić ludzi do wyjścia na ulicę właśnie mogą być przerwy w dostawie prądu, jedzenia, paliwa. Bo oczywiście paliwo może być po 12 złotych tylko jak długo nie odbije się to na sondażach? Kiedy ludziom zacznie brakować na wyżywienie
W sensie większość miała gdzieś ten temat a głównie grzali go młodzi - tak to przynajmniej widziałem


@Adamson555: To znaczy, że strajk żeś w TVP oglądał. Najwyżej.

Co większe miasta były sparaliżowane strajkiem i marszami.
Aspektem który może skłonić ludzi do wyjścia na ulicę właśnie mogą być przerwy w dostawie prądu, jedzenia, paliwa.


@Adamson555: Zależy kogo - to nie jest carska Rosja, żeby głód dotknął 80
% ludności stolicy, ani nie jest to Etiopia gdzie klęknie sieć dystrybucji. Chrustu nie zbiera klasa średnia w Warszawie, ani korpooskarki nie odczują wzrostu ZUS-u (krajowej sytuacji ekonomicznej też nie, połowa korpo to komórki usługowe dla zewnętrznych . Głodować będą