Wpis z mikrobloga

STOMATOLOGIA / PROTETYKA

Mam pytanie. Moja ciotka dostała ogólną wycenę - na pierwszej wizycie - kosztów leczenia.
Sprawa dotyczy usunięcia resztki zębów i 2 protezy. Dolna na 2 implantach (zatrzaski kulowe), górna bez.

Za górną policzyli 13000, za dolną 17000. Czy to są w miarę normalne ceny? Dodam, że nie ma żadnych anomalii w kościach, itd.

#stomatologia #dentysta #kiciochpyta #protetyka
  • 17
@world: na 4 implantach trzymałoby się znacznie lepiej (wyobraź sobie stół z dwiema nogami - będzie stabilny?).
Skoro w górnym łuku nie ma implantów, to za co wyszło 13000? Cena pracy na dole raczej standardowa.
Skoro w górnym łuku nie ma implantów, to za co wyszło 13000? Cena pracy na dole raczej standardowa.


@SkrytyZolw: Proteza + usunięcie 10 zębów (podczas jednego zabiegu usuwa wszystkie zęby (bez narkozy), zaraz po zabiegu proteza tymczasowa, za kilka tygodni normalna)
@world: hm... proteza akrylowa standardowa kosztuje średnio 1500-2000zł, usunięcie jednego zęba to koszt średnio 200-400zł. Przy założeniu górnej granicy kosztów dalej nie wychodzi mi 13000zł, tylko 6000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może to nie jest koszt samej góry albo wersja z implantami na górze.