Wpis z mikrobloga

Kolejne wątki że android to gówno i porównywanie iphone za minimum 3k do jakichś samsungów czy xiaomi za 700zł xd. Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że jeśli chce się porównywać IOSa do androida to powinno się to robić do czystej dystrybucji od google w pixelach albo AOSP? Inaczej to porównywania modyfikacji androida przez producenta do IOS tworzonego pod kilka modeli telefonów.

I żeby nie było sam nie jestem fanboyem androida, myślę ostatnio o zakupie ipada bo imo tablety z IOSem są sensowniejsze niż te z androidem ale jeśli chodzi o telefony to Pixel 5 poprostu lepiej wpisuje się w moje potrzeby niż jakikolwiek Iphone. A 90% problemów androida które wymieniają fanboye apple dotyczą głównie nakładek producenta w dużo tańszych smartfonach z androidem.
#android #apple #google #iphone #pixel
423frewq4f23 - Kolejne wątki że android to gówno i porównywanie iphone za minimum 3k ...

źródło: comment_1654618265MdbMuxqYfWM7taG7gUhnvf.jpg

Pobierz
  • 25
A czy czasem premiera pixela 6 to nie była tragedia pod względem ilosci bugów? xD


@MtEverest: Ale co to zmienia? Bugi zdarzają się w każdym oprogramowaniu nawet u apple i najważniejsze by były naprawione możliwie najszybciej. Błędy które wymieniają ludzie narzekający na androida to najczęściej nie bugi w samym systemie a problemy z zasobożernymi nakładkami dodawanymi przez producentów smartfonów, które na pixelach nie występują - pomimo że same pixele też nie
@MtEverest:

To że flagowy telefon z androidem jest #!$%@? mimo wsparcia gugla


Tak samo można powiedzieć o premierze IOS 11 który miał sporo glitchy.

Nikogo nie obchodzi jakiś aosp tylko to co dostajesz w momencie zakupu xd


Nikogo nie obchodzi że kupujesz telefon z jakimś bloatwarem od chińczyków zamiast androida od google albo producentów którzy nie stosują tak inwazyjnych nakładek.
czystej dystrybucji od google w pixelach albo AOSP


@423frewq4f23: i tu się powinna kończyć dyskusja. Po to kupujesz Apple żebyś po wyciągnięciu telefonu z pudełka nie musiał jeszcze grzebać w jakimś sofcie i forach jak przyśpieszyć telefon, bo samsung wrzucił swoją gównianą nakładkę.
: i tu się powinna kończyć dyskusja. Po to kupujesz Apple żebyś po wyciągnięciu telefonu z pudełka nie musiał jeszcze grzebać w jakimś sofcie i forach jak przyśpieszyć telefon, bo samsung wrzucił swoją gównianą nakładkę.


@uytx: widzę że ajfoniarze widzą tylko apple albo gówniane nakładki samsunga czy innego xiaomi xd. Właśnie chodzi mi o to że można też nie kupować telefonów z gównianymi nakładkami tylko pixela, nokie, motorole lub smartfon innego
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że jeśli chce się porównywać IOSa do androida to powinno się to robić do czystej dystrybucji od google w pixelach


@423frewq4f23: nie powinno. A dlaczego?
Bo o ile apple ma oficjalna dystrybucje w Polsce i kupisz go bez adnego problemu, wyjmiesz w salonie, wlozysz sim i bizkasz.
O tyle po pixela sie do salonu nie wybierzesz, nie kupisz go w oficjalnej dystrybucji, nie wyjmiesz nie wlozysz
@423frewq4f23: Pixele jeszcze nie tak dawno były trudne do kupienia w Polsce i nikt ich nie znał. Nokia przez ostatnie x lat była #!$%@?, nawet nie wiedziałem że oni cokowiek jeszcze robią. Motorolla tak samo. Te marki się nie liczą w przestrzeni publicznej. Dziwisz się, że Apple porównywane jest z gigantycznym Samsungiem czy Xiaomi zamiast Motrolla czy Nokią? Jak ktoś używa sprzętu od Apple to w dupie ma modowanie telefonu i
@PurpleHaze:

nie powinno. A dlaczego?


Dlatego że apple zajmuje się i produkcją sprzętu i softu, żaden dystrybutor nie dokłada do tego swoich trzech groszy.

W przypadku smartfonów z androidem producenci zajmują się głównie produkcją sprzętu, fundamenty softu tworzy google a do tego na koniec producenci dokładają jeszcze swoje lepsze lub gorsze modyfikacje. Żeby uczciwie porównać to do apple to najbliżej są Pixele od google gdzie zarówno soft jak i sprzęt jest
@vulcanitu: no i to jest właśnie błąd bo później ludzie przekładają wady poszczególnych modeli telefonów na androida ogólnie. Najczęstszy przykład to że android zamula po czasie, co jest głównie spowodowane zasobożernymi nakładkami producentów i na żadnym z pixeli z którymi miałem styczność tego nie spotkałem (od 3a do 5 włącznie), to samo na lineage os ale to już custom rom więc nie każdy chce się w to bawić i rozumiem to.
@423frewq4f23: Miałem pixela. Nie działał w 100% prawidłowo ale to był najlepszy tel z Androidem jaki miałem. Drugi to huawei p20 Pro.

Pixel jak na AOSP był trochę zbugowany. Płatności NFC działały w kratkę. Dodatkowo czasem blokowało mi dotyk i musiałem hard reset robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@423frewq4f23: Ja patrząc po sobie wolę dużo bardziej samsunga s21,którego obecnie posiadam od iphona. Lepiej mi się ten samsung dogaduje z windowsem, bardziej pasuje mi cały ten "ecosystem"(mam słuchawki, zegarek i tablet) miałem ipada i denerwowały mnie te itunesowe zabawy jak chciałem sobie wrzucić przypuśćmy jakąś grę z psp (o emulowaniu tego nie wspomne) ale podejrzewa,że to samo o samsungu powie osoba, która siedzi w apple po uszy.