Wpis z mikrobloga

@czuczer: ściany są izolowane i grube z piwnicą więc sądzę, że sobie poradzi. Dawaliśmy radę przez 10 lat bez klimy to może nie będzie źle.
lokalna firma zaproponowała gree amber standard 7kw za 5400 netto i 1200 netto montaż. Zastanawiam się czy nie kupić samemu bo widzę, że taki kosztuje 5000, ale nie wiem czy 1200 montaż to sam montaż czy wraz z okablowaniem rurami itp ( to znaczy w całości
@czuczer: u mnie też komplet jest policzony tylko się zastanawiam czy 1200 to sam montaż a elementy montażowe i zasilanie jest w cenie montażu czy też urządzenia, bo jak urządzenia to nie ma się co bawić, a jak montażu to zawsze to 1500zł w kieszeni jak sam kupię klimę
Trochę mi nie pasuje pytać bo to z polecenia od znajomego niestety.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luks_x: nie kupisz sam klimy - do tego wymagane są uprawnienia f-gaz lub umowa montażu z monterem, który ma te uprawnienia. Poza tym raczej nie znajdziesz nikogo, kto będzie chciał zamontować nie swoje urządzenie - uwierz mi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luks_x: 5400 - 5000 = 400 a nie 1400, więc co to za oszczędność?

Nie wiem ile tam masz przewodu chłodniczego do pociągnięcia ale 1200 za montaż to całkiem dobra cena.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Luks_x: No tego nie napisałeś, że druga cena to brutto :)

Tak czy tak musisz dopytać tego kto będzie montował czy 1,2k netto to cena montażu z materiałem, jeśli tak to kupuj sam klimę. U sprzedawcy wypełniasz tylko oświadczenie że montażu dokona firma z uprawnieniami i czasem musisz podac numer certyfikatu przedsiębiorcy montującego.