Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
Witac!

Ciag dalszy nadrabiania potraw zwiazanych z miastami/państwami, w których odbywa(ł) sie RAWE CEEK. Wczoraj byl Bahrein, a dzis wjezdza Italia.
A z Italii, Cacio e pepe czyli krotko mowiac, makaron z pieprzem i serem pecorino przyozdobiony bazylią, a jakze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do upichcenia tegoz przysmaku nie uzywa sie grama tłuszczu (procz sera ofc), a czas przygotowania jest smiesznie krotki!

Bardzo ciekawa propozycja jako odmiana od znanego tu i lubianego Aglio e olio. POLECAM!

Przepis zaczerpnięty stad:
https://italia-by-natalia.pl/cacio-e-pepe-przepis-makaron-z-serem-pieprzem/

#f1 #gotujzwykopem #kacikkulinarnytaguf1
Pobierz urwis69 - Witac! 

Ciag dalszy nadrabiania potraw zwiazanych z miastami/państwami, w ...
źródło: comment_16545264017Xw0OhHlaC7RfZuk1W7qUI.jpg
  • 23
1) nie wiem czy użyłeś Pecorino czy czegoś innego. Z mojego doświadczenia Pecorino się dobrze rozpuszcza w wodzie a inne sery nie (zamieniają się w ciągnące się nitki)
2) kluczowe jest dodanie makaronu do sosu pieprzowego z pewną ilością wody z gotowania i dalsze redukowanie, ale nie do końca, tylko tak żeby na koniec makaron miał wokół siebie pewną małą ilość wody
3) jeżeli dodasz ser do bardzo gorącego makaronu albo wody
@urwis69: przede wszystkim dobry makaron, który ładnie oddaje skrobię do wody i ma fakturę, która uniesie ten sos, druga sprawa, która osobiście wg mnie jest istotna to drobno starty ser, żeby każdy kawałek miał szansę się rozpuścić w tak krótkim czasie. Z powszechnych błędów to też gotowanie makaronu w zbyt dużej ilości wody (patrz wyżej: skrobia, która jest moim zdaniem kluczem do sukcesu). Jak te punkty będziesz miał załatwione to pozostaje