Wpis z mikrobloga

Stoję przed decyzją o zmianie pracy. Decyzje już w 90% podjąłem - zmieniam pracę. Przeszedłem proces rekrutacyjny w nowej firmie, znam warunki, czekają tylko na moją decyzje. U obecnego pracodawcy jestem zatrudniony na UOP od 9 miesięcy. Będzie to pierwsza w moim życiu zmiana pracy przed zakończeniem umowy. O czym powinienem pamiętać przy składaniu wypowiedzenia jak taki proces dobrze przeprowadzić ? Od nowego pracodawcy mam propozycję umowy przedwstępnej. z uwagi na staż pracy mam miesięczny okres wypowiedzenia. (obszar IT)
edit. składając wypowiedzenie 10 czerwca (z taką datą na dokumencie) 10 lipca będę mógł już zacząć pracę u nowego pracodawcy ?
#praca #pracait #zmianapracy
  • 6
@vaars: więc jak chcesz realnie złożyć wypowiedzenie to na koniec miesiąca. Masz 1 pełny miesiąc wypowiedzenia. A może jak w aktualnej firmie nieźle jest i się uczysz to może lepiej iść i ponegocjować?
@bladyatl: a w sytuacji w której pracodawca - zgodziłby się rozwiązać umowę za porozumieniem stron - z datą końca pracy 30 czerwca. W takim przypadku nie było by żadnych przeszkód aby rozpocząć pracę 1 lipca w nowym miejscu ?
@vaars: ewentualnie w starej pracy wybierasz na koniec okresu wypowiedzenia cały zaległy urlop i będąc na urlopie zaczynasz pracę w drugiej firmie. Tak też można zrobić, jeśli nie zależy Ci na wykorzystaniu urlopu, a stary pracodawca wysłał Cię na wykorzystanie go
@vaars: ja bym i tak na Twoim miejscu negocjował aby się nawet podszkolić w nich. Może to być przecież z kilka dni przed prawdziwym wypowiedzeniem. Pomimo tego, że nie zostaniesz to jakiś exp wpadnie.