Wpis z mikrobloga

Jutro pierwszy przejazd pociągu KD do Sobótki. Jeszcze nie do końca oficjalny, choć dla oficjeli. Na poważnie rusza od przyszłej niedzieli, 12 czerwca. Linia nr 285 wraca po ponad 20 latach. Sam od dziecka mieszkałem w budynku stacji, więc dla mnie to dość ważne wydarzenie - byłem świadkiem tego, jak zmieniało się tutaj otoczenie przez ostatnie ~30 lat ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zaplanowane atrakcje na jutrzejszy poranek to m.in. zwiedzanie najnowszego pojazdu KD - tzw. hybrydy, która uroczyście wjedzie na stację ok. godz. 10.30. Akurat jestem na pracce zdalnej w Sobótce, więc przejdę się w przerwie - jak będzie zainteresowanie, to mogę zrobić jakąś małą relację :P

Mirki szczególnie z #jagodno dajcie znać, jak tam korki w okolicach 9:30-10:00 - obstawiam, że gdzieś w tych godzinach pociąg przejedzie przez potężną dwupasmówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło informacji i grafiki - fanpage Kolei Dolnośląskich

#wroclaw #sobotka #kolejedolnoslaskie #kolej
piotrsbk - Jutro pierwszy przejazd pociągu KD do Sobótki. Jeszcze nie do końca oficja...

źródło: comment_16544659045aXY66dCgNTdSi3ZA4dGPC.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotrsbk: a czy aby te sklady nie jezdza obecnie na trasie Wroclaw - Jelcz przez Czernice? Cos mi sie obijalo o uszy ze remont linii do sobotki jest opozniony, wiec sklady poki co beda smigac wlasnie do Jelcza...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alasthor: Hmmm nie orientuję się co to za składy szczerze mówiąc, natomiast opóźnienie otwarcia tej linii do Sobótki wygląda tak, że najpierw pociągi miały ruszyć w grudniu, ale przesunęli na marzec, a teraz finalnie ruszają w czerwcu.
@piotrsbk: o 07:09 też będzie jechał ;) gdzieś z 16 razy na dobę rogatki na Buforowej będą się opuszczać, zapowiada się lekki armagedon w godzinach szczytu. Tak samo na Grota Roweckiego i Zwycięskiej.