Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97: ciekawe że jednocześnie nie wspominasz że w miejscu w którym nie ma powszechnego dostepu do broni przestępcy zazwyczaj broni palnej nie używają a często nawet nie posiadają, przykład? Polskie grupy przestępcze po latach 90tych.

no ale rozumiem dlaczego tego nie przytaczasz, to by kompletnie rozbiło wszystkie twoje 150 peanów dziennie na cześć broni palnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NoJakNieJakTak: co to znaczy "nie ma powszechnego dostępu do broni"? ()

Co to znaczy, że "nie używają" XD używasz jakichś nieprecyzyjnych rzucanych ot tak sobie pojęć, i oczekujesz, że cokolwiek tym rozbijesz XDDD

I jeszcze to podawanie polskich grup przestępczych lat 90. ( ͠° °) gdzie dostęp do broni był WTEDY AKURAT o wiele bardziej restrykcyjny niż obecnie, i samej broni palnej
@wygolony_libek-97: nie używają znaczy że nie używają a nie ma powszechnego dostępu do broni znaczy że nie ma powszechnego dostępu do broni, do tego nie napisałem "lat 90" tylko "po latach 90tych" - handel nielegalną bronią był wtedy wysoki, miło że znowu przytaczasz wygodne dla siebie momenty historii ale nie podajesz co było tego powodem.

myślałem że nie umiesz w logiczne myślenie ale najwidoczniej nie potrafisz również czytać, okej, noted.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NoJakNieJakTak: tyle, że po latach 90. akurat zaczęło także PRZYBYWAĆ jakoś broni palnej w prywatnym posiadaniu ¯\_(ツ)_/¯regularnie, stopniowo, przybywać.

A co do tego co się myśli o "powszechnym" dostępie to, cytując:

Histerycy o obecnym prawie do broni ani o propozycjach zmian nie mają zwykle zielonego pojęcia. Za to swoimi pohukiwaniami budzą panikę u ludzi, a to przekłada się na nastroje polityczne. Czy w ten sposób nie stają się sojusznikami naszych wrogów?
@wygolony_libek-97: "Good guy with a gun" to mit i mokry sen fanów broni którzy myślą że są główną postacią w anime i bohatersko zamordowali by mordercę, jak to wyglądało w Buffalo? Ochroniarz był, miał broń, i nawet strzelił ale niestety napastnik był opancerzony i zabił bohatera.

W Uvalde policja dość szybko była na miejscu zdarzeń a i tak przez ponad godzinę męczyli się z gówniarzem 18 letnim.
@wygolony_libek-97: A teraz opowiedz o prawdziwych napadach z bronią w ręku i strzelaninach w Polsce w ostatnich latach, i dlaczego było ich tak mało, jak z resztą dlaczego w krajach gdzie nie ma dostępu do broni jest niebotycznie mniej napadów z bronią niż w krajach gdzie ten dostęp jest.

: tyle, że po latach 90. akurat zaczęło także PRZYBYWAĆ jakoś broni palnej w prywatnym posiadaniu


@wygolony_libek-97: Tej legalnej czy nielegalnej?
@bialyjakbialek: Ale ja jestem za tym żeby i tej nielegalnej nie było i tej legalnej. Coś mało z tego wszystkiego rozumiesz.

A tak przy okazji, jak nie widzisz różnicy pomiędzy państwami Meksyk i Szwajcaria poza ilością legalnej i nielegalnej broni. Cóż...
Z resztą nawet z twojego własnego przykładu wyciągasz jakieś totalnie #!$%@? wnioski. Jak patrzeć na te państwa, to mniej logicznie #!$%@? byłby wniosek że właśnie liczba przestępstw zależy czy broń
Ale ja jestem za tym żeby i tej nielegalnej nie było i tej legalnej. Coś mało z tego wszystkiego rozumiesz.

A to pisz od razu że masz na myśli utopię.

A tak przy okazji, jak nie widzisz różnicy pomiędzy Meksykiem a Szwajcarią poza ilością legalnej i nielegalnej broni. Cóż...

Czyli potwierdzasz moją tezę że nie liczy się ilość legalnej broni. Ok, właśnie o to mi chodziło.
@M_xxx:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McWozniak: Good Guy to takie trochę uproszczenie, pewna figura retoryczna.

A "Brudny Harry" i "Policjanci z Miami" to nie są seriale dokumentalne ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Poza tym-co po tym, że ochroniarz ma broń-skoro taki zamachowiec wie, że zapewne będzie on umundurowany i gdzieś przy wejściu. Więc wie kogo odstrzelić w pierwszej kolejności.

Co innego gdyby to był ktoś skrycie noszący broń
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_xxx:

"Gdy jest legalna to i oni mają i co w środku.
Korwinowskie "bandyta ma zawsze broń" to bzdura. Większość Polskich bandziorków jej nie ma chociaż bardzo by chciało. Nie ma właśnie dlatego że jest zakaz"

[Masowi mordercy] planują zamachy z wielotygodniowym albo wręcz wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Są metodyczni w przygotowaniach i zdeterminowani w osiąganiu celu bez względu na przeszkody, wyrastające im na drodze.


~ James Alan Fox
Pobierz wygolonylibek-97 - @Mxxx: 

"Gdy jest legalna to i oni mają i co w środku.
Korwinowsk...
źródło: comment_1654437011oyzclp48oCnZVNhNs4RCzB.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_xxx: zaczęło przybywać akurat tej legalnej. Myślałem, że to oczywiste-bo tylko tą legalną da się co do sztuki oszacować, ile jest jej zarejestrowanej, ile decyzji na nią wydanych.

Ta nielegalna umyka jeśli chodzi o skalę także fachowym opracowaniom kryminologicznym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lou_la: nie żeby coś, ale w Meksyku broń też jest kradziona. Jest kradziona z baz wojskowych, z magazynów rządowych ( )

...czyli z tych akurat miejsc, które przeciwnicy dostępu do broni uznają z definicji za jedyne słuszne miejsca do masowego trzymania broni palnej XD
zaczęło przybywać akurat tej legalnej. Myślałem, że to oczywiste-bo tylko tą legalną da się co do sztuki oszacować


@wygolony_libek-97: No i co, myślisz że gang pruszkowski zaczął się bać że ludzie mają broń i zaprzestał działalności i bandyci rozeszli się do domów i dziś zajmują się stolarstwem, malarstwem, pisarstwem?
Nie. Policja ich ostatecznie #!$%@?ła.
I tak strzelaniny się skończyły, aż do dziś.

Właściwie spośród wielu problemów które ma ten nieszczęsny kraj,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M_xxx:

Właściwie spośród wielu problemów które ma ten nieszczęsny kraj, problemu strzelanin nie ma. I akurat to libki chcą zmienić.


()

"Altheimer & Boswell spekulują, że używanie broni w danym społeczeństwie jest wypadkową realiów socjoekonomicznych, jak również głęboko zakorzenionych wzorców zachowań.

W białych krajach szeroko rozumianej cywilizacji zachodniej oraz w białych krajach położonych na wschód od Odry broń palna w posiadaniu obywateli bywa zasadniczo wykorzystywana do celów
Pobierz wygolonylibek-97 - @Mxxx: 
Właściwie spośród wielu problemów które ma ten nieszczęsny...
źródło: comment_1654442076fSgTtHlLjSdyYtau3sckzl.jpg