Wpis z mikrobloga

Jestem na stażu #umowazlecenie i oddawałem #krew. Teraz poszedłem do kadr o to zapytać i panie mi powiedziały, że nie przysługuje mi wynagrodzenie za 2 dni pracy ze względu że jest to umowa stażowa na zlecenie a nie umowa o pracę.
Czy za oddawanie krwi będąc na umowie o zlecenie nie jestem na takich samych prawach jak na umowie o pracę?
#prawo #prawopracy
  • 40
@smokzabojcaludzi:
@pieczywomaca: @powaznyczlowiek: @Thiocomaster: @radkiewiczmariusz: @ayyy_lmao:

Ale wiecie że to jest klęska obecnego systemu edukacji i ogólnie tego państwa z dykty? Chłopak potrafi liczyć pierwiastki, pochodne i inne ciągi, ma wkute na blache jakieś gówna z historii a nie zna podstawowych różnic pomiędzy umową o prace a umową zlecenie. Ponadto, nie wie jak rozlicza się podatki itd. Wszystkiego ludzie muszą sami dochodzić w tym państwie, a
Ponadto, nie wie jak rozlicza się podatki itd. Wszystkiego ludzie muszą sami dochodzić w tym państwie, a jak się nie rozliczysz to jeszcze do pierdla mogą cię #!$%@?ć...


@LZBNZ: Ten mem pokazuje idealnie co by było gdyby w szkole uczyło się o podatkach, PITach, VATcie czy szeroko pojętej ekonomii

Prawda jest taka, że skoro szkoła nauczyła cię czytać, pisać i liczyć to powinieneś móc rozliczyć PiT, bo instrukcje jego wypełniania można
niochland - > Ponadto, nie wie jak rozlicza się podatki itd. Wszystkiego ludzie muszą...

źródło: comment_1654087847VIDuw8y0ndldmxl8CEUg4d.jpg

Pobierz
bo instrukcje jego wypełniania można przeczytać i wypełnić tak jak być powinno


@niochland: to wrzuć tutaj jakąś fajną instrukcję do wypełnienia PIT - chętnie przeczytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

powiedzmy taka standardowa sytuacja: mam żonę, z którą się rozliczam, na macierzyńskim, który kończy się w połowie roku i dwa bombelki, dodatkowy dochód z działalności nierejestrowanej, a pod koniec roku zamierzam otworzyć swoją działalność. Pamiętaj, że mamy obecnie
@smokzabojcaludzi: jeszcze jeden tip który może ci sie kiedyś przyda. Na umowie o pracę musisz mieć zapewnione 11h przerwy pomiędzy dniem pracowniczym. To znaczy że jeśli masz pracę zmianową, albo nadgodziny i skończysz robotę o 22:00 to następnego dnia zaczynasz o 9:00 i nie mają prawa wołać cie wcześniej. Na zleceniu nie ma takiej ochrony, znałem gości co kilka razy musieli przyjść na 6:00, ja na 9:00 a wszyscy siedzieliśmy do
@powaznyczlowiek: To, że to wszystko jest rozbite i jest wyjątek od wyjątku i inaczej rozliczy się samotna matka z dzieckiem, która inwestuje na giełdzie i ma straty, a inaczej rozliczy się mąż z żoną, bez dzieci, kiedy mąż pracuje na b2b i jeszcze ma własną firmę dostawczą, a żona pracuje na pół etatu i ma status studenta... To kompletnie inna broszka xD

Ja jestem zwolennikiem uproszczenia prawa, także podatkowego, ale uczenie
@niochland: to nie jest inna broszka - skąd ma się brać nacisk na upraszczanie prawda albo chociaż wydanie jakiegoś czytelnego opracowania skoro nikt do niego nie zagląda poza księgowymi i tymi biednymi #!$%@? 10 podatnikami, którzy się zawzięli, że zrobią to sami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uproszczenie prawa super sprawa, ale to się nigdy nie stanie tak po prostu - przecież władzy nawet na tym nie zależy.