Wpis z mikrobloga

Kurde, kupno tej gry jako pierwszej od wielu lat było moim grubym błędem pod kątem jakiegoś takiego dobrostanu i zarządzania czasem.

Zamiast każdą wolną chwilę (sen+praca+znajomi+partnerka+ogarnianie domu zabierają spore kawałki) wykorzystywać na rozwijanie pasji, ja po pracy zanim wróci różowa nie dłubię nad swoim hobby, tylko pykam w FMa rozwijając sobie wisełkę. Oczywiście hobby też rozwijam, tylko ostatnio na FM poświęciłem z 8 godzin w tygodniu a na hobby 2 i mam pretensje do rozowej, ze mi czas zabiera ( ͡° ʖ̯ ͡°). Najgorzej że jest to mało szkodliwe uzależnienie, które nie wpływa znacząco na moje życie (może poza gorszym wysypianiem) więc nie mam dużej motywacji by to zmienić.

#footballmanager #fm22 #uzaleznienie
  • 8
@Tanzanit: @ActiveekHere: Nie wiem czy nadal to jest, ale w poprzednich częściach były komentarze przy save'ach.

"time to eat" czy rodzina się martwi itd.

We wszystkim trzeba znaleźć odpowiednie proporcje. Czasem gra to też hobby, a czasem trzeba z bólem odstawić myszkę i usiąść z bliskimi.

PS. Moja żona też lubi pykać w fm, przez co zdarza nam się wyjechać z laptopem i grać na jednym save w dwie kariery.
@Tanzanit: W ksiazce "Football manager to moje zycie" bodajze Robbie Williams mowil, ze prawie rozstal sie z zona przez fma tyle gral. Wiec w koncu polamal plyte i wyrzucil ja do kosza. Dzien lub dwa pozniej poszedl do sklepu i kupil kolejna kopie gry xdddd
Fm wciaga, ale przynajmniej u mnie trwa to tylko jakis czas, az dogram z 2-3 sezony wtedy odpuszcam granie na jakis czas lub gram malo.