Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa #ford
Dotyczy forda fusion w wersji amerykanskiej (eu mondeo mk5)
1. Czy skrzynie w przedliftach (dzwignia) i poliftach (pokrętło) to te same skrzynie z innym selektrem czy czyms sie roznia?
2. Auto ma dziwne losowe skoki napiecia nawet do 17v, alternator regenerowany, regulator napiecia wymieniany, caly alternator podmieniany na inny uzywany. Bez efektow. Gdzie szukać przyczyny?
3. Dziwne wycie na pierwszych biegach przy ciśnieciu na max obroty to normalnka w przedliftowym 2.0 ecoboost? Na kilku filmach na yt tez to slyszalem.
  • 25
@Dejwi996: Wymieniłem alternator, chwile podziałało ok kilkudziesieciu minutach znowu komunikat i skoki napiecia. Reset bms jeszcze pogorszyl, bo wskoczylo na stałe 17,1v. Po restarcie smochodu - skoki + komunikat "chargins system service now".
Juz nie wiem co mam robic...
@Dejwi996: Komunikat pojawia sie chyba gdy napiecie chwilowo spada do ok 13, kiedy jest zbyt wysokie to wylaczaja sie rozne po kolei rozne elementy (podswietlenie przyciskow, zegary, wyswietlacz, klima) bez komunikatu. Sprawdze jeszcze jutro czy po odlaczeniu 3 pinowej wtyczki bedzie ładował stałym napieciem (powinien chyba dawac 13,8v w trubie failsafe?).
Ktos mi tez sugerowal sprawdzenie czujnika przy minusowej klemie alternatora ale ja takiego czujnika nie mam i nie wiem gdzie
Pobierz Quest - @Dejwi996: Komunikat pojawia sie chyba gdy napiecie chwilowo spada do ok 13, ...
źródło: comment_1654892690Qy1sbSsHGeZpU9RWj4Thj6.jpg
@Quest: kupiłeś uszkodzony z naprawiałeś czy kupiłeś jak już był gotowy od kogoś kto jeździł w PL? Mój ojciec zawsze jak ktoś narzeka na problem z elektroniką w samochodzie to każdy sprawdzić ewentualnie dorobić masę i o dziwo w większości przypadków pomaga.
Co do kompa to nie jest to trudna operacja ale ja bym nie winił za to komputer tylko obstawiał że coś jest gdzieś spieprzone z kabelkami np chińskie lampy