Wpis z mikrobloga

Próbował ktoś stosować nawóz kristalon do hydroponiki? Mam tego sporo bo kupuje do pomidorów, nawóz bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, niżej wkleję skład. Co myślicie warto próbować z bazylią?

Skład zielonego, są jeszcze inne kolory.
azot ogólny – 18% N (w tym: 4,9% N-NO3, 9,8% N-NH4 i 3,3% N-NH);
fosfor – 18% P2O5;
potas – 18% K2O;
magnez - 3% MgO;
siarka - 5% SO3;
żelazo 0,07 (Fe) EDTA/DTPA;
mangan 0,04% ( Mn) EDTA;
cynk 0,025% (Zn) EDTA;
miedź 0,01% (Cu) EDTA;
bor 0,025% (B);
molibden 0,004% (Mo).

#hydroponika
  • 8
@K-S-: Szkoda czasu. Wystarczy rzucić okiem na procentowy udzial form azotu w skladzie. Juz to gwarantuje ci niestabilne pH i zablokowane kationy. Poza tym, do hydroponiki dosc istotne sa proporcje kationow, a tu wapnia, ktory powinien byc drugi w kolejnosci za potasem masz zero a magnezu glodowe ilosci.
Czasem czereonrgo uzywam w miksie z innymi solami ale bardziej jako substytut saletry potasowej wzbogaconej mikro.
@FalseIdeas: Masz jakieś linki, opracowania na temat hydroponiki lub fertygacji? Docelowo interesuje mnie nawożenie pomidorów.

Jeszcze podpytam na jaki gotowy nawóz warto zwrócić uwagę, canna aqua vega będzie dobra na start? Ewentualnie coś tańszego / w mniejszych opakowaniach?
@K-S-: Nie mam nic konkretnego, sam korzystałem z publikacji z dostepem przez sci-hub.se, pewnie kilka setek sie tego uzbieralo, w każdej coś interesującego.
A z gotowych nawozow nigdy nie korzystalem wiec nie potrafie nic polecic, nawet nie wiem co w PL jest dostepne. Robilem tylko reverse engineering kilku linii nawozow, zdaje sie ze canna rowniez sie przewinęła.
Osobiscie lece na zestawie odczynnikow laboratoryjnych, na ktorych moge skopiowac dowolną pozycje dostępną w
Osobiscie lece na zestawie odczynnikow laboratoryjnych


@FalseIdeas: Domyślam się że od ręki tego nie kupie a bez odpowiedniej wiedzy nie przygotuje tego odpowiednio.
@K-S-: Wszystko do ogarniecia. Warchem czy pol-aura powinni ci sprzedac. A na scienceinhydroponics.com byl kiedys gotowy skrypt do wyliczania skladu mieszanki, chociaz stezenia molowe i wyliczenia moglbys ogarnac zebys wiedzial co robisz. No i troche eksperymentow bo tam jeszcze dochodzi pH i jego stabilnosc.