Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kto normalny projektuje ścieżki rowerowe wzdłuż ulic, wg mnie takie rozwiązanie nadaje się tylko na drogi gdzie jest ograniczenie do 30km/h a jeśli nie ma takiego droga rowerowa powinna iść osobno od ulicy jak jest w Holandii.
Nie bronie rowerzystów, ale po co robić niebezpiecznie i na #!$%@? jeśli to będzie jedynie odstraszać potencjalnych rowerzystów,
Powinno się tak projektować drogi rowerowe by były jazda nimi była bardziej komfortowa od jazdy samochodem wtedy i kierowcy samochodów i rowerów byli by zadowoleni.
Sporo ludzi którzy dla których jazda samochodem jest niekomfortowa (jak ja), mogli by wtedy wybrać inny środek transportu i zmniejszyło by to wtedy wypadki, bo teraz w Polsce samochodami wszyscy muszą jeździć, bo bez samochodu w Polsce to jak bez ręki, a jeśli Ci co nie czują się z tym pewnie mogli się przesiąść bezpiecznie na rower to wszyscy by na tym zyskali

gdzieś czytałem też że chcą politycy w różnych miejscowościach chcą ograniczać pierwszeństwa dla rowerów bo jest dużo wypadków gdzie samochody wymuszają pierwszeństwo.
Wg mnie to zły pomysł, bo to Ci co wymuszają powinni jako pierwsi przesiąść się na rower, zamiast samochodem jeździć.

#rower
Tymariel - kto normalny projektuje ścieżki rowerowe wzdłuż ulic, wg mnie takie rozwią...

źródło: comment_1653995034LaBlnkOKR8MMUkqmxTZ5kv.jpg

Pobierz
  • 10
kto normalny projektuje ścieżki rowerowe wzdłuż ulic,


@Tymariel: nikt.

W kontekście tego, co mówisz to stąd zabrałem taką grafikę, która daje wgląd w to dlaczego, to co wrzuciłeś to nie jest dobra infrastruktura.

W interesie wszystkich jest, żeby budować infrę rowerową tak, żeby była bezpieczna i wygodna. Długa prosta droga z maźniętym na czerwono paskiem taka nie jest. Nawet, gdyby tam zrobić ograniczenie do 20 km/h, to i tak nikt tego
kuraku - > kto normalny projektuje ścieżki rowerowe wzdłuż ulic,

@Tymariel: nikt.
...

źródło: comment_16539953576mfXDAVaNalDofCdPMIOjn.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aczo: te zdjęcie bo widać na nim jak #!$%@? w Polsce są drogi rowerowe i nikt normalny nie chce nimi jeździć.
Kolarze dla mnie nie są dla mnie grupa normalnych rowerzystów.
Dla normalni rowerzyści to nie tacy co jeżdżą dla sportu tylko urzywają ich jako środka transportu
@Profil_Internetowy: Tak jak wyżej. Nie chodzi mi o kolarzy tylko o ludzi chcacy np pojechać do sklepu np oddalonego o 5km i spokojnie
@Tymariel: ja akurat na rowerze jeżdże rekreacyjnie mtb (trasy od 20km sprintów do 50-60km spokojnym tempem) i zawsze jak jest ddr, to cisnę na ddr - widzę że w okolicach torunia sporo szosowców też jeździ na ścieżkach ale zawsze się znajdzie jakiś zjeb co musi jechać ulicą bo sobie średni czas popsuje na stravie o 0,2137 sekundy / km
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lktr1: ja też nie mam nic do tych co jeżdżą rekreacyjnie
Przyjechałem do rodziców i widzę, że bez samochodu by coś załatwić to masakra i wszyscy muszą jeździć samochodami po wszystkie pierdoły, a jeśli by przekonać chociażby 20% by zamiast samochodu przesiadli się na rower to było by to bardzo dobre dla obu grup
@Tymariel: Sytuacji ze zdjęcia nawet nie ma co komentować, chociaż z pozoru oczywista sprawa w rzeczywistości taka nie jest. Nie mniej jednak nie popieram acz rozumiem.
Pasy ruchu dla rowerów są generalnie spoko. Lubię, korzystam i zdecydowanie wolę taką formę niż DDR z kostki, ale ja jestem z tych na prawym skraju wykresu powyżej.
Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Pasy tego typu sprawiają, że kierowcy zaczynają ignorować kwestie bezpiecznego odstępu