Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
Widzieliście jak ktoś się zes*ał pod ostatnim filmem Szczepankiewicza? Miniratka musi już ładnie uwierać.
Jest tu i o mnie w trzecim punkcie XD.
Co lepsze koleś zarzuca mi manipulacje, bo dane nie pasują mu do narracji. Na szczęście wykresy same wyjaśniają takich delikwentów XD.
Zrobiłem https://olxdata.azurewebsites.net bo w necie sama sponsorowana papka. Wszędzie dane prezentowane wybiórczo i wybierane te pasujące do narracji. Ale widzę, że teraz ta apka zaczyna mieć chyba więcej wrogów niż zwolenników :)
Ktoś jeszcze ma jakieś zastrzeżenia co do działania?
Całej reszcie, życzę miłego używania i obserwacji jak ten balon pęka :)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz pastibox - Widzieliście jak ktoś się zes*ał pod ostatnim filmem Szczepankiewicza? Min...
źródło: comment_1653948956LMjqhJLGFhnOPNs0WMmlmL.jpg
  • 18
@dupasmoka: nie wiem czy jest sens w tym grzebać i to zmieniać. Po co zmieniać coś, co spełnia swoje zadanie i po prostu działa? A działać musi skoro już sama branża nieruchomości cytuje to narzędzie i się do niego odnosi ;)

Już nie jeden fajny pomysł upadł, bo autorzy przekombinowali. Moim zdaniem dużo lepiej będzie jak zostanie tak jak jest teraz ;)

Przekombinowanie wcale nie jest dobre, taka deduplikacji nie jest
taka deduplikacji nie jest trywialna, bo na czym chcesz to niby oprzeć?


@haha123: mam pewien pomysl i nawet poczynilem pewne kroki w tym kierunku. jak zrobie to sie podziele.

a jako sneak peek moge tylko pokazac to:

proj/sanestate/otodom -----------------------------------------------------------
27.7 GiB [#############] /images
3.0 GiB [# ] /.cache
1.2 GiB [ ] /ads_snapshots
właśnie jest problem po czym odróżniać te oferty.


@haha123: wlasnie nie odrozniac, a grupowac takie same/podobne. to co ja chce zrobic, to grupowac ogloszenia z takimi samymi zdjeciami. minusem jest to ze moze skolapsowac rozne mieszkania z tej samej dziury w ziemi, co ma powtorzone zdjecia dla calej inwestycji[1]. No ale bedzie wtedy informacja o limicie dolnym ogloszen ode mnie, i limicie gornym (z duplikatami) od pastiboxa

[1] co mozna latwo
@dupasmoka: mi tutaj bardziej chodzi o wiarygodność, póki co wiarygodność jest niepodważalna, bo mechanizm jest prosty i każdy go rozumie - po prostu jest zliczana cała oferta z danego dnia.

Natomiast wprowadzenie błędnego mechanizmu deduplikacji znacznie podważy wiarygodność (nikt już nie będzie wiedział jak to działa, czy działa poprawnie itd. - wystarczy znaleźć 1 przypadek aby podważyć cały dowód)

I Twój wpis też potwierdził moje obawy - sam widzisz luki swojego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dupasmoka: jest to dobre mvp, wystarczy powiedzieć że to jest aktualna liczba ogłoszeń bo każdy wie z czym ma do czynienia. I co najważniejsze działa bezobsługowo. Jak dodała mechanizm to jednak trzeba będzie to moderować, nadzorować. A i dane w poszczególne dni/historyczne od razu nie będą spójne. A teraz masz to zapewnione
@pastibox: ja bardzo lubie twoja appke, ale faktem jest, ze to co ludzie teraz wrzucaja teraz na sprzedaz jest po zawyzonych cenach - od czasu do czasu zajrze czasem z ciekawosci na mieszkania, ktore mnie cenowo interesowaly i nie ma takich w sprzedazy aktualnie, poniewaz ludzie, ktorych juz nie stac na miniratke doliczaja sobie po 50-100 k, zeby wyjsc na swoje w kredycie xD oczywiscie nikt tego nie kupi bo ludzie
@pastibox: co do argumentu, ze deweloperzy zmniejszyli dzialania reklamowe - co raz wiecej dostaje spamu na skrzynke, oczywiscie na stronach nie podane ceny xD to ja ich mam gdzies. Nie bede sie bawic w dzwonienie i uslyszenie po raz 50, ze ceny sa dalej z kosmosu. Niech kupuja bogaci. ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie sorry. W tym kraju nie ma bogatych. 68% kupowalo na kredyt. Kredytu