Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie dotyczące #kolnoskopia
Mam delikatną korbę w głowie, w badaniu wyszła mi krew utajona w kale, miałem kiedyś problemy z hemoroidami, ale wiadomo - to też może być #rak jelita grubego
chociaż nie podejrzewam, bo nie mam innych objawów (utrata wagi, bóle itd.) ale wyobraźnia pracuje

Po przygodzie z hemoroidami na samą myśl, że ktoś ma mi grzebać w odbycie same zaciskają mi się poślady

Wobec tego mam pytania do #mirki z #wykop, które przeszły takie badanie
1 - lepiej w znieczuleniu czy na żywca
2 - czy bez znieczulenia boli

jakieś protipy, bo sam nie wiem o co jeszcze pytać - najchętniej bym się spytał, jak myślicie czy to coś poważnego, ale to głupie pytanie, bo kto randomowi z neta może cos na ten temat powiedzieć

z góry dziękuję za wszelkie informacje, porady, sugestie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #629467cf5cd5c589dc26da01
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: 1. Dwa lata temu robiłem ostatni raz i wziąłem w całkowitym znieczuleniu. Odpłynąłem na bodajże 15 minut albo jakoś tak. Obudziłem się jak Panie już kończyły. Minus taki, że do końca dnia nie mogłem siadać za kierownicą, musiałem mieć również osobę towarzyszącą która mnie odebrała po badaniu.
2. Bez znieczulenia miałem ponad 20 lat temu. Nie bolało, z tego co pamiętam było po prostu dziwnie.
Jak jasna cholera.


@Blaskun: nie prawda. Dmuchają ci bebechy, potem trzeba to wypierdzieć. Jest wiele gorszych bóli. Ból zęba, migrena, złamanie kości, kamica nerkowa, użądlenie szerszenia, przytrzaśnięcie palca drzwiami auta.
OP: już po #kolonoskopia
i to bez znieczulenia
dużo stresu
ale nie było tak źle
był jeden moment kryzysu bólowego, powietrze wtłoczone bolało, ale pani asystentka pomasowała brzuszek i przeszło, potem już spoko

generalnie jestem bardzo zadowolony, z doktora i asystentki - a co najważniejsze czyściutko w jelitach, a miałem stracha

ból generalnie znoszę źle, nie mam wysokiego progu, ale skoro wytrzymałem, to chyba #kolonoskopia bez znieczulenia jest (prawie) dla każdego