Wpis z mikrobloga

@Jade: Co z upadłości potrzebujesz? Bo zasadniczo kogoś od spadków bym miał (jest ogarnięty) ale upadłości są na tyle specyficzne, że jeżeli to jakiś temat naprawdę skomplikowany, to polecałbym dwóch osobnych wziąć.

Tzn. basicowe rzeczy to ci większość adwokatów ogarnie, ale jakbyś potrzebował zrobić wniosek o upadłość z pre-packiem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tak to już ktoś robiący wyłącznie upadłości będzie potrzebny.
@Celinka95: wpływ upadłości na postępowanie spadkowe, chodzi w szczególności o uprawnienie syndyka do dochodzenia roszczenia z zachowku. Chodzi konkretnie o to że moja babcia zmarła 3 tygodnie temu, rok temu darowała mi mieszkanie, a moja mama ma ogłoszoną upadłość konsumencką. I teraz pytanie czy syndyk może dochodzić zachowku, ewentualnie jak się od tego wymigać.
@Jade: Niestety może, to ci z miejsca mogę powiedzieć. Spadek otwarty po ogłoszeniu upadłości do którego powołany jest upadły wchodzi do masy (art. 119 PrUpad). Widziałem nawet ostatnio wyrok który opisywał dokładnie taką sytuację - SA Warszawa, sygn. VI A Ca 374/20

A co do prawnika z tych okolic. Zerknij na adw. Grzegorza Matrasa z Tychów jak chcesz kogoś strice z tamtych okolic. Jeżeli może być ktoś z całej Polski pochodzący