Wpis z mikrobloga

Wykopki czekaję tak na wymarzone spadki na rynku mieszkań , tymczasem one przecież już mają miejsce. Realna inflacja wynosi koło 15% Jeśli taka inflacja się utrzyma przez dwa lata to mieszkanie warte milion złotych po tych dwóch latach realnie będzie warte na dzisiejsze pieniądze 700k z małym hakiem, spadek o niemal 30%! Przecież to jest praktycznie poziom ostatniej korekty. Jeśli liczycie zaś, że kupicie mieszkanie w centrum dużego miasta za ceny sprzed 2018 roku roku to się możecie srogo zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak wy, ale ja w odpowiedniej chwili zamierzam skorzystać z tej okazji. Radzę zacząć myśleć i działać, zamiast słuchać debili którzy obiecują wam złote góry, dla wykopowej atencji. Serio
#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #inwestycje
  • 8
@Dusk_Forest77: podałeś przykład Turcji. Tam tak to wyglądało. Nominalnie 0 spadków, a nadal wzrosty, realnie spadki bo inflacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ludzie odnoszą się do 2008 roku, ale zapominają, że wtedy nikt nie mówił, że inflacja itp, tylko mówiło się że kryzys. Teraz gotówki nikt nie chce trzymać, ani nawet nikt nie chce tej gotówki mieć dodatkowo, dlatego mimo że sprzedaż rośnie to trudno cokolwiek kupić,
@inflacja: Typie przecież ja właśnie napisałem, że ceny mieszkań realnie spadają. Mi chodzi o średni poziom wzrostu cen i zarobków w gospodarce na którego to tle mieszkania nie rosną. Gdzie ja napisałęm że mieszkania się do koszyka inflacyjnego wliczają? Co do ich dostępności jesteś w błedzie. Zdecydowana większość nieruchmości a w szczeólności mieszkań jest kupowana za pomocą kredytu "hipotecznego" a ten będzie stawał się coraz bardziej mniej dostępny z racji na
Jeśli liczycie zaś, że kupicie mieszkanie w centrum dużego miasta za ceny sprzed 2018 roku roku to się możecie srogo zdziw


@Dusk_Forest77: wykopki liczą tylko na to, że bogatszym od nich będzie gorzej. Kwik przy wakacjach kredytowych albo przy informacji o funduszu wsparcia kredytobiorców tylko to potwierdza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kiedysbedeczerwonka: skad ty bierzesz te informacje, ze ludzie nie chca trzymac gotowki? i wola kupic juz podbite aktywa (wiedzac o tym!) - czyli skad ten spadek sprzedazy mieszkan?... niech ida i kupuja.... zamiast kredyciarzy.... na kontach w tym kraju lezy jakies 1000mld zl.... niech co 10. pojdzie w tym roku i kupi, to zasypia ta dziure po kredyciarzach 2 razy.... co 10.... 2 razy.... i co?... i dzieje sie cos takiego?....
@Kiedysbedeczerwonka: aha.... no to bardzo miarodajne dane: otoczenie wlasne. Po to zeby nie popelniac bledow na zasadzie "a wszyscy moi znajomi to X, a nikt z moich znajomych to Y" musimy patrzec na statystyke. Prawda jest, ze masa pochodzi z sumy indywidualnych decyzji i one moga byc rozbiezne (dlatego to co dziala w mikro, nie musi dzialac w makro i na odwrot), ale tutaj statsy sa nieublagane: nie ma zadnego rajdu