Wpis z mikrobloga

  • 26
1657 + 1 = 1658

Tytuł: Lux Perpetua
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, powieść historyczna
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788375780499
Wydawnictwo: superNOWA
Forma książki: audiobook
Piękna historia, zakończenie bardzo mi się spodobało.

W tej części mamy kontynuację przygód Reynevana i spółki, autor nie kryje, że często używa "deus ex machina", ba nawet żartuje na ten temat. W tej części pojawiła się postać, która szczególnie przypadła mi gustu (Rixa Cartafila de Fonseca). Cały czas mam w głównie jej dialog o prawdzie z Szarlejem i Samsonem. Ach i ta odpowiedź Samsona "Prawda to córka Zeusa, której sekrety ukaże czas" (cytowane z pamięci ;)).

Podsumowując trylogię, mamy tu przede wszystkie wiele świetnych dialogów i typowego Sapkowskiego humoru. Najciężej było mi przebrnąć przez pierwszą część, którą oceniłem na 7. Każdą następną części oceniam wyżej (8 i 8.5).

Z twórczości Sapkowskiego została mi już tylko Żmija, cykl o Wiedźminie Geraldzie z Rivii oceniem trochę wyżej niż trylogię husycką. Przede wszystkich fabuła jest zmyślniej wykonana.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #bookmeter #czytajzwykopem #fantasybookmeter #powieschistorycznabookmeter
Certis - 1657 + 1 = 1658

Tytuł: Lux Perpetua
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fanta...

źródło: comment_1653813281x4fwOk8K6qEf8bf42cWlsE.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.8 / 10) (8 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-06-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-02-02 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-08-25 - Użytkownik nastycanasta ocenił na: ★★★★★★★ (7.0
@matmakuc: Trylogia Arturiańska Cornwella (magia to przesądy i zabobony), czytam jeszcze Wojny Wikingów, fajne ale wolę trylogię.Na liście mam Trylogię Troja Gemmela (tu akurat starożytność). Jak znasz jakieś to też poleć? A jak przeczytasz coś z tego co poleciłem to daj wpis na bookmeter.