Wpis z mikrobloga

Skąd ci wszyscy ludzie biorą hajs na te fury, które widać na ulicach? Wiem, że to leasing i nikt gotówki nie wykłada, ale przecież te wszystkie suvy, audi a7/a8/q6/q7 i nie wiadomo co jeszcze to obecnie rata jakieś 2-3k zł netto, jeśli nie w ogóle 4-5k. Ile ci ludzie zarabiają?
#krakow
  • 22
@IceBeast programują, handlują, zakładają firmy usługowe i dostają dobre zlecenia, kradną, dostali hajs w spadku, bawią się w deweloperke... Pick one.
@IceBeast: pierwsze primo ultimo często tacy ludzie maja mocno rabatowane auta klasy premium, ty jako zwykły Kowalski musisz wybulić 250 tys, pan Janusz wymieniając już 4 samochód płaci za niego 200.
Bierzesz to w najem długoterminowy gdzie spłacasz tylko 30 procent wartości i po 3 latach wymiana na nowe. Rata pewno z 5k wiadomo potem księgowi nad tym pracują. Ludzie mają pieniądze, tym bardziej jak masz firmę i zatrudniasz ludzi, jeden
@Rabusek: używane to nie wiem w ogóle jak stoją. Ale na używkę nie dostaniesz takich warunków w APL jak na nówkę. To jest typowy najem, nie opłaca się wykupić auta ponieważ przy APL cena katalogowa jest ostateczną, nie można negocjować ceny. Za to są stosunkowo niskie raty, przed podwyżkami WIBOR 1860 zł netto za A4 dobrze wyposażone, to moim zdaniem była świetna oferta.
@IceBeast: spółki skarbu państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarząd i cyk 20-40k za spotkanie 1 raz w miesiącu, można siedzieć w kilku, spółki miejskie podobne zarobki, gazownie, elektrownie, wodociągi, oczyszcalnie, mpo, spalarnie śmieci itd
@bootcamp_java_developer: No i szanuje, że jednak nie myslisz tylko 8h=uop i rozumiesz, że są sytuacje, gdzie na 8h w jednym miejscu nie ma szans na b2b.

ja sam robie dla 3 firm, czasem na boku doloze sobie zlecenie, wiec uop u mnie tez zupelnie odpada - nigdzie nie robie 8h, czasem w jednej robie 12 a w reszcie 0, czasem robie miesiecznie etat, czasem w jednej nie robie nic - roznie