Wpis z mikrobloga

Przecież prawdziwych przegrywow jest tu garstka. Mam wrażenie że z aspergerem, jąkaniem, zaawansowana fobia społeczna i depresja mam jedną z gorszych sytuacji.


@JacekJaworzec: I tak, i nie, nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie, co przeszedł, z jakimi problemami się zmierzył, męczy. Masz tu kilka osób grubo po 30-tce jak @CulturalEnrichmentIsNotNice @Vigorowicz @PrzegrywusGold, kiedyś @kasandrycznymuminek teraz zbanowany, i wiele innych dobrych chłopaków
@dzikidzony: Jacek nie brzmi jak osoba, która się leczy. Brzmi jak osoba, która pogodziła się ze swoim losem i jedyne co zostało to narzekanie na swoje problemy.

@JacekJaworzec: Mam Cię poklepać po plecach i powiedzieć, że faktycznie sytuacja bez wyjścia, it’s over dla chłopa?
Mogę to zrobić, ale to jedynie uświadomi Cię w przekonaniu, że już na starcie przegrałeś życie, zamiast próbować coś zmienić.
@Endorfinek: ale ja już próbowałem, nie da się wyleczyć jąkania, tak samo nie nauczę się już nigdy podtrzymywać konwersacji. Próbowałem na prawdę sporo razy z tego wyjść, w tym miejscu mam prawo stwierdzić że to nie do zrobienia.
@JacekJaworzec: Moje doświadczenie z leczeniem jąkania kończy się na Owsiaku, więc nie będę się wypowiadał jak specjalista, jednak podtrzymywanie konwersacji to są godziny spędzone na spotkaniach. Na początku język stoi kołkiem, ale potem zaczynasz zauważać, kiedy trzeba coś powiedzieć od siebie, a kiedy wysłuchać żeby te rozmowa jakoś się toczyła, a nie udawać wirtuoza, który gra pauzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)