Wpis z mikrobloga

@FieldsOfHope: Jak masz 9cio rzędową kasetę to masz pewnie zwykły bębenek shimano który ma średnicę większą niż miałaby zębatka 9zębów. Są rozwiązania 9 ale tylko pod bębenek SRAM ale nie jest to tania zabawa. Shimano ma 10rz ale w bębenku microspline ale to jest pod kaset 12rz. Jak ci brakuje przełożeń to zmień kasetę na 11-42 a z przodu załóż większą zębatkę na blat. Korbę z większym blatem dostanie na aliexpres
@miliradian kurde szkoda. Przedni blat obecnie 36t, jest niemal nówka i szkoda mi go wymieniać, ale no nie ma wyjścia... Tylko lepiej wziąć 40t czy 42t? Nie wiem jaką różnice robią w praktyce 4 zęby więcej.
@stamart Faktycznie, nie pomyślałem o tym, że zębatka 9t musiałaby mieć mniejszą średnicę niż sam bębenek. Kasetę zostawię, akurat na najniższych biegach mam spory zapas, więc założę większą zębatkę z przodu i będzie gites. 11/36 jednak szybko się kończy.
@melba Pokićkałem, mam kasetę 11-32 a nie 11-36, więc nie wiem jak te 32/42 będzie wyglądało przy podjeżdżaniu, może być ciężko.
Sam blat wejdzie bez problemu, ale jednak pójdę w to bezpieczniejsze 40t.