Wpis z mikrobloga

Coś ze mną nie tak. Znalazłem w mojej okolicy fajny monitor #lcd, który będzie pasował pod #amiga i #commodore i jaram się tym jak #!$%@? jakbym odkrył mityczny, starożytny artefakt. W weekend jak czas pozwoli będę przy tym grzebał i testował obraz w pajęczynie kabli potykając się o zasilacze kilku sprzętów. Rachunek za prąd wzrośnie o kilkaset złotych, a ja znów będę #!$%@?, bo zabraknie mi jakiegoś kabla A/V i całe wyciąganie gratów z szafy będzie jak psu w dupę więc cały następny tydzień będę wertował fora i grupki w poszukiwaniu dokładnie tego kabla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dwa tygodnie temu kupiłem #ps4pro i w sumie to tyle - gramy z różową i tyle. Jedyne emocje wyzwolił we mnie przezajebisty Wipeout, ale i tak nie jest przecież idealnie, bo chętnie pościgałbym się w rytm OST z Wipeouta 2097 i 3 części. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis #retrogaming #retrocomputing
  • 13
  • Odpowiedz
@jield: Nie pamiętam jeszcze jakie mam. Od roku jestem w delegacji i nie wyciągałem sprzętu z szafy, ale powolutku wracam już na stałe do siebie więc zaczynam zbierać graty na dłuuuugi urlop.
  • Odpowiedz
@Defender: No a jak. Moja A600 poszła właśnie na recap :D Dostanie drugie życie. Mojego brata już po + na maxa pamięci FAST + SLOW + najnowszy Kick. Ja chce dołożyć tylko slow + Kick żeby IDE ożyło. Bo moja wersja ma zimne ;/ Tak więc znam to i popieram ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dzaa88: I teraz najlepsze: WinUAE to w zasadzie darmowa i wygodniejsza sprawa, ale nie - pchamy się w druciarstwo, koszty i nerwy dla tych kilku chwil spełnienia. XDDDD
  • Odpowiedz
@Defender: Stary. Możesz jeździć Mustangiem na żywo, albo upalać w Forzie Horizon :) To jest dokładnie to samo - pasja. Zapach, dźwięk mechanicznej pracy stacji dyskietek i klawiatury. Radość z tego, że "Babcia" daje rade ;)
Emulacja jest fajna. Tym bardziej, że zaawansowani użytkownicy często testują modyfikacje najpierw na WINAUE a potem na swoim sprzęcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bergers: Nie no. Aż tak
  • Odpowiedz
@Dzaa88: @jield: przy pełnym 020 magistrala nie jest obcięta do 24 bit i przestrzeń adresowa jest większa od 16MB. Mam 030 w A600 i szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić masochizmu na 000 7MHz (kiedyś próbowałem miec sam fast i nie da się gdy wcześniej używałeś jakiekolwiek turbo ;P Przynajmniej 000 na 33 MHz, bo dopiero wtedy Ami jest używalna pod Workbenchem :-)
  • Odpowiedz
@Defender: ja ostatnio też przytaszczyłem stary TV CRT do Amigi którego używam jesli chcę mieć "hardwarowy antyaliasing" starszych gierek xDDD, ale mam do wyboru korzystam albo z LCD (poprzez Indivision MK3) albo właśnie przez TV CRT, ale mam karte z RTG V1200 wiec pulpit wyświetlam sobie na LCD w 1600x900, gry korzystajace z RTG (głownie jakieś porty typu Quake, Duke, Blood itp) też idą na LCD, ale dodatkowo sobie kupie
  • Odpowiedz