Wpis z mikrobloga

Testował ktoś z Was może Dolce & Gabbana Light Blue Pour Homme Eau Intense i jest w stanie wypowiedzieć się czy będzie to dobry zapach na obecne i zbliżające się ciepłe dni, zarówno do koszuli do biura, jak i na wyjścia na miasto/ wakacje nad morzem?

A może coś zupełnie innego?

Od dawien dawna szukam czegoś zaskakująco świeżego, lekkiego, energicznego i przyjemnego, testowałem już m.in.:
- Acqua di Gio i jego klon Perry Ellis 360° Red for Men
- Chanel Allure Homme Sport i jego klon Missoni Wave
- CK One
- Gucci Guilty
- CK Free
- Nautica Voyage
- Thierry Mugler Cologne Citrus Sensual
.. i parę innych

bo wydawało mi się, że akordami będą tutaj pasować, no i faktycznie - są one naprawdę całkiem okej, ale ciągle to nie jest to, czego szukam.. :/

Brakuje mi w nich tej "świeżości" (nie mydlanej) i energicznego, przyjemnego "uderzenia" (ale też nie przytłaczającego), czegoś takiego, gdzie po paru psiknięciach tym zapachem, na myśl przyjdą same pozytywne letnie klimaty

Wcale nie musi być to coś niszowego i mało popularnego - może to być nawet (przepraszam za wyrażenie) najbardziej przeruchany zapach jaki istnieje - byle tylko był on naprawdę świeży i energiczny :D

Już od tego ciągłego siedzenia dzień w dzień na fragnantice po mału dostaje do głowy.. - co tylko coś znajdę, co na papierze wygląda obiecująco (np. Acqua di Gio), to w rzeczywistości okazuje się niestety, ale nietrafionym strzałem... (°°
Jak dobrze że są próbki, bo chyba już dawno bym poszedł z torbami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także już kończąc - czy ten D&G będzie odpowiedni?
A może celować w coś innego? (myślałem też nad Bvlgari Aqva)
Jakie jest Wasze zdanie?
#perfumy
  • 5
@Teglo: jeśli szukasz czegoś cytrusowego, świeżego, energetyzującego to DG będzie dobrym wyborem. Przetestuj tez DG light blue forever, może Versace eau fraiche, Dior homme cologne. Z propozycji bardziej „biurowych” ( w sensie nie same cytrusy ale tez inne nuty, ale ogonie świeże zapachy: to może Versace Man, ogródki Hermesa: ten nilowy (chyba żółty), zielony, niebieski (srodziemnomorski), Hermes Voyage. Z hermesow także z serii kolońskich: hermes Rhubarbare Ecarlate, orange VerteZ bardziej niszowych