Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce znaki F-10 są bez sensu, odcinek 2.
Widzisz taki znak. Co on wnosi? Jaka byłaby organizacja ruchu, gdyby go nie było?

Zarządcy dróg nadużywają znaków F-10. Stawiają je nie tam, gdzie są potrzebne tylko jako dupochrony.

Znak F-10 należy stosować, gdy organizacja ruchu na wlocie na skrzyżowanie jest odmienna od ustalonej ogólnymi przepisami lub gdy uczestnicy ruchu mogą mieć wątpliwości co do obowiązującej organizacji ruchu, np. ze względu na dużą liczbę pasów ruchu.


https://www.google.pl/maps/@54.4150169,18.5659925,3a,75y,165.89h,78.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1spaeDGimvm4Dy-OR_L1q0wA!2e0!7i13312!8i6656
#drogi #polskiedrogi #znakidrogowe #kierowcy #motoryzacja
źródło: comment_16532270826J1GZZyfTrnMwZBwnx12lI.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@janekplaskacz: postaw się w sytuacji kogoś, kto nie zna miasta i jedzie z nawigacją. Ona nie powie ci ustaw się na ten lub ten pas bo będziesz skręcał w lewo, a jak powie jedz prosto to ustawisz się automatycznie jak osioł na środku, mimo, że każdym pasem możesz tutaj jechać na wprost. Według mnie te znaki mają sens przy mocnym zagęszczaniu ruchu.
@bruhh:

postaw się w sytuacji kogoś, kto nie zna miasta i jedzie z nawigacją. Ona nie powie ci ustaw się na ten lub ten pas bo będziesz skręcał w lewo


No właśnie. Jadę z nawigacją. Mówi mi, że mam za 300 metrów skręcić w prawo. Ustawiam się na prawym pasie. A jak mówi, że mam skręcić w lewo to ustawiam się na lewym. Robię coś nie tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janekplaskacz: ale płaczesz. Złóż petycje i pozbądź się tych znaków jak tak bardzo ci przeszkadzają ( ͡ ͜ʖ ͡) sranie na wykopie nie pomoże ci wyleczyć twojej frustracji
@janekplaskacz: @janekplaskacz: chociaż w tym konkretnym przypadku znak ten nie jest potrzebny, bo skręcanie tutaj odbywa się zgodnie z zasadami PoRD, jednak uważam, że stosowanie znaków w takim miejscu wynika z celów upewnienia i poinformowania kierowców.
Chcąc skręcić wiemy na którym pasie się ustawić - to oczywiste, ale chcąc jechać na wprost nie wiemy dokładnie, która z kombinacji pasów jest zastosowana na tym konkretnym skrzyżowaniu.
- lewo-prosto-prawo
- lewoiprosto-prosto-prawo
-
@pawelpablito:

Chcąc skręcić wiemy na którym pasie się ustawić - to oczywiste, ale chcąc jechać na wprost nie wiemy dokładnie, która z kombinacji pasów jest zastosowana na tym konkretnym skrzyżowaniu.


1. Bez znaków może być tylko jedna kombinacja.
2. Same znaki poziome też wystarczą.
@pawelpablito:

może, ale wtedy mogłaby też pojawić się konsternacja - nie było znaku czy go nie widziałem

Masz taką konsternację na każdym skrzyżowaniu, gdzie pasy nie są wyznaczone? Wątpię. Zresztą na następny post mam przygotowane takie miejsce, gdzie takich znaków nie było i nie było problemu.

Pionowe znaki F-10 to jeden z elementów systemowego zaśmiecania drogi niepotrzebnymi znakami. Systemowego, bo prawo często nakazuje ich stosowanie a jak nie nakazuje to nadgorliwy
postaw się w sytuacji kogoś, kto nie zna miasta i jedzie z nawigacją. Ona nie powie ci ustaw się na ten lub ten pas bo będziesz skręcał w lewo, a jak powie jedz prosto to ustawisz się automatycznie jak osioł na środku, mimo, że każdym pasem możesz tutaj jechać na wprost. Według mnie te znaki mają sens przy mocnym zagęszczaniu ruchu.


@bruhh: Ale zdajesz sobie sprawę, że w tym przypadku dozwolone
@janekplaskacz: Dobrze, że stoi. Jak jest korek to nie widać będzie linii na asfalcie a tak wiesz, że z tego pasa pojedziesz prosto a nie okaże się skrętem. W wawie jest w #!$%@? pasów które końcą się skrętem i jest jedno skrzyżowanie za drugim i tak przynajmniej wiesz, że prawym możesz jechać dalej prosto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzubiDubiDu:
Bez tego znaku też byś mógł jechać prosto..źle że stoi bo nie jest potrzebny. To dlatego na zachodzie mają mniej znaków. Nie stawiają tych niepotrzebnych.

Znaki poziome też można zacząć malować wcześniej. W korku bardzo często auto przed tobą zasłania znaki aż do ostatniej chwili, więc znakami poziomymi można osiągnąć więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SzubiDubiDu:
Nie można usprawiedliwiać źle postawionego znaku tym, że w innym przypadku byłby źle postawiony. Tak samo urzędnik może dać za dużo znaków jak za mało.

Poza tym gwałcisz logikę. Tak, to jest Polska. Znaki stawiane są w nadmiarze, więc jakby był pas tylko do skrętu w prawo to by był znak.