Wpis z mikrobloga

Mam #garmin Edge 530 i próbuję dostosować go pod siebie

1. Ustawiłem sobie alerty na dystans i czas, ale za każdym razem jak minie powiedzmy 20km to wyświetla się ten ekran z informacją o 20 km. Da się jakoś ustawić, aby alert był co 20 km, ale dystans pokazywało całkowity czyli kolejno: 20, 40, 60 itd. a nie zawsze 20km?

2. W jaki sposób mogę dodać do trasy obiekty do odwiedzania podczas trasy? Często planuje sobie jakieś punkty do zobaczenia podczas jazdy na #rower i fajnie by było jakbym mógł zobaczyć ile dystansu pozostało do kolejnego i był alert jak będę obok albo się zbliżam, żeby nie przegapić przypadkiem. Da się to zrobić jakoś bezpośrednio, ewentualnie jest jakiś dodatek albo inna opcja?, doradźcie coś :)
  • 5
  • Odpowiedz
@xyz124:

1. To jest opcja treningowa i pokazuje jak on to nazywa okrążenia - ekrany o informacji nie można edytować więc zawsze będzie opokzywal długość przebytego okrazenia i jego czas. Ale - one mogą się różnić długością i możesz sobie zaplanować trening aby to wykorzystać.Czyli:
2. planujesz trening interwałowy i jeśli wiesz że pierwsza atrakcja jest na 24 km to ustawiasz pierwsze okrążenie na 23,5 , kolejna atrakcja będzie 15
  • Odpowiedz
2. W jaki sposób mogę dodać do trasy obiekty do odwiedzania podczas trasy? Często planuje sobie jakieś punkty do zobaczenia podczas jazdy na #rower i fajnie by było jakbym mógł zobaczyć ile dystansu pozostało do kolejnego i był alert jak będę obok albo się zbliżam, żeby nie przegapić przypadkiem. Da się to zrobić jakoś bezpośrednio, ewentualnie jest jakiś dodatek albo inna opcja?, doradźcie coś :)


@xyz124: Planując trasę
  • Odpowiedz
@bibsz chyba o innych alertach mówimy, bo te które ja mam na myśli z tego co widzę mogą mieć tylko stały dystans/czas - Activity Profiles -> mój profil -> Alerts

A co do dwójki to jeśli tak to działa to byłoby to jakieś rozwiązanie, ale myślałem, że można to w jakiś inny sposób zorganizować, żeby działało bardziej automatycznue :) z tym rozwiązaniem jest problem, że chociażby jak gdzieś skręcę inaczej to
  • Odpowiedz