Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@przecietnyczlowiek: Moim zdaniem różnica w dostępności lekarzy i badań jest gigantyczna. Pewna część mnie się trochę uszkodziła i w 2 miesiące zaliczyłem 3x RTG, 2x Rezonans, kilka konsultacji z ortopedą, jeszcze jakiś laryngolog w miedzy czasie ze 2 razy i po razie endokrynolog, okulista, optometrysta. Do tego ofc pelen pakiet badan krwi, moczu, kardiogram itd itp. Jakbym chcial to wszystko zalatwic na NFZ to nie wiem czy do 2030 roku bym
@przecietnyczlowiek: minimalnie? A na NFZ możesz się od tak umówić do specjalisty z pominięciem internisty/rodzinnego? Albo masz całodobowo internistę, do ktoregoozesz pojechać?

Niektóre przychodnie na nfz mają dobre terminy i system zapisów, ale generalnie moim zdaniem np luxmed jest o wiele lepszy w takich drobniejszych sprawach.

Fakt, nie raz pokazuje się "brak terminów" do jakiegoś specjalisty, czasem trzeba "polować" więc super nie jest i bywa, że to wkurza. Jednak to i
@kooolega na aplikacji/stronie nieraz pokazuje brak terminów, a jak byłem w placówcena jakimś losowym badaniu i chciałem zapisać się dalej to terminy były już na za 2 dni przez niemal pół dnia, choć na aplikacji nadal pokazywało że ich nie ma.

Wiec albo trzeba jechać do placówki i na miejscu umówić się albo spróbować telefonicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@agaciksa: ja znam (najczęściej tego samego dnia lub na jutro), choć fakt, że próby były tylko na pediatrze. No i u mnie trzeba stosować myk, że dzwoni się z samego rana i to na pół godziny przed otwarciem linii telefonicznej i tak się wisi do czasu aż odbiorą xD
@kooolega: to nie wynika z odwoływania wizyt tylko z blokowania zapisów do lekarza na daną godzinę, tak by ci którzy rano obudza się chorzy mieli szansę się dostać i to też raczej jest stosowane przez placówki prywatne mające podpisana umowę z NFZ na POZ. I mowa raczej o lekarzach specjalistach - żeby do takiego pójść z NFZ najpierw musisz dostać skierowanie od internisty. Wydaje mi się to marnowaniem czasu skoro można