Wpis z mikrobloga

@mrmydlo: @Godlike_Atheist: @jack-lumberjack: Niewiątpliwie Wasze odpowiedzi bardzo mi pomogły w rozwiązaniu problemu. Ktoś pytał o opinię na temat tego, czy innego systemu? Ja wiem, że dupska Was bolą, bo ktoś nie myśli tak, jak Wy, nie idzie na łatwiznę i nie zamierza płacić za system, który nie jest warty swojej ceny, a tym bardziej nie zamierza ściągać piratów z sieci, ale jeśli nie macie nic do powiedzenia w temacie,
  • Odpowiedz
@emel: masz pretensje, że nikt Ci nie odpowiedział a zadałeś pytanie z masą szczegółów w stylu "kupiłem samochodód osobowy, jednak nie jeździ chociaż silnik chyba działa o co chodzi"
  • Odpowiedz
@Godlike_Atheist: Nie mam pretensji, że nikt nie odpowiada. Ty masz pretensje, że niepotrzebnie Cię zawołałem, a ja mam pretensję do panów powyżej, którzy mnie wołają tylko po to, żeby przedstawić mi swoją opinię na temat mojego systemu. Tylko tyle. :)

@jack-lumberjack: Tak, nie są dla mnie warte swojej ceny, jeśli obok mam całą masę systemów za darmo, które wcale gorsze nie są.
  • Odpowiedz
Tak, nie są dla mnie warte swojej ceny, jeśli obok mam całą masę systemów za darmo, które wcale gorsze nie są.


@emel: sory, ale trochę zaleciało hipsterstwem...

Wymień mi jeden darmowy system operacyjny, na którym WSZYSTKO działa bez problemu?
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Do podstawowych zastosowań domowych każdy *buntu nie jest wcale gorszy od Windowsa. Na starszym sprzęcie Twój Windows nie nadaje się do pracy w przeciwieństwie do dużej liczby linuksów. Nie mówę, że WSZYSTKO działa bez problemów, na Win też jest wiele rzeczy, które nie działają i nie mów mi, że tak nie jest. Nie widzę większej różnicy, a to, że mam problemy z konfiguracją Debiana od zera wynika tylko z tego,
  • Odpowiedz
Używałem Xubuntu do kodzenia przez kilka dni i wybacz, ale szybkością, wygodą używania żaden Win nie ma do niego startu.


@emel: ale ja mówię o casualowym użytkowaniu i o działaniu na dzień dobry.

Idę o zakład o flaszkę (do 30 zł), że wezmę dowolny komputer wyprodukowany po 2010 roku (gotowy, nie składak od Janusza) i zainstaluję na nim Win 8.1 Pro przy podłaczeniu do Internetu i system poprawnie zainstaluje WSZYSTKIE komponenty
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Rozmawialiśmy o tym, że Win nie jest warty swojej ceny, a nie o automatycznej instalacji komponentów. Przy instalacji różnych dystrybucji *buntu też nie napotkałem nigdy żadnych problemów z niezgodnością z moim sprzętem, ale nie twierdzę, że takich nie ma. Niech będzie, że Twój Win jest pod tym względem lepszy i niech będzie gotowy do pracy po minucie od instalacji. A teraz zadaj sobie pytanie - czy lepiej jest posiedzieć kilka
  • Odpowiedz
A zrobisz to samo z komputerem starszym, niż 3 lata?


@emel: pewnie tak, ale nie aż tak pewnie, żeby ryzykować 30 zł ;p , chociaż w zasadzie na każdym sprzęcie na którym poszła 7, pójdzie i 8.1 - co daje nam co najmniej 2009r.
  • Odpowiedz
@emel: Nie pomogę ci, ale powiem, że ja też miałem problemy z konfiguracją debiana, a to dźwięk nie działał, a to wifi nie działało. W końcu dałem sobie spokój i wróciłem do Ubuntu. Może i ty spróbuj czegoś innego.

P.S. Napisz do anonim1133, powinien ci pomóc.
  • Odpowiedz
@emel: alsa-mixer działa? świetnie

czym odtwarzasz? do testów najlepszy jest

aplay
najprawdopodobniejsze możliwości są dwie - masz dwie karty muzyczne i dźwięk idzie do tej wbudowanej, a nie do karty rozszerzeń, lub

ustawiłeś routing tylko na przedni panel, a podłączyłeś kabel z tyłu (lub odwrotnie)
  • Odpowiedz
@void1984: Już sobie z tym poradziłem. Komenda 'alsactl store' pomogła, chociaż szczerze mówiąc nie mam pojęcia do czego służy. Przeczytałem na debian.pl, wklepałem i dźwięk działa już bardzo dobrze. Miałem też złą kartę muzyczną wybraną tak, jak mówisz. :)
  • Odpowiedz
Miałem też złą kartę muzyczną wybraną tak, jak mówisz


@emel: No to wszystko jasne.

Kolejność kart można ustawić w

/etc/modprobe.d/alsa.conf
Zaś

alsactl store
zapisuje aktualne ustawienia, które są przywracane przy starcie systemu (poprzez

alsactl restore
), wołając ją zapisałeś sobie te poprawne na przyszłość.

Pod linuksem zazwyczaj wszystko działa, ale można się pogubić w gąszczu możliwości.
  • Odpowiedz