Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 128
Trzy tygodnie temu wystawiłem swoje CV w CV Liblary, jest to popularny serwis z ofertami pracy z którego korzystają zarówno szukający pracy jak i firmy rekruterskie.

Pracuje w branży obróbki metali, CNC frezer na maszynach 3-4 osiowych horyzontalnych jak i wertykalnych.

Praktycznie każdego dnia dostawałem telefon-dwa z ofertą pracy ale ze jestem dość wybredny to "szukałem" dalej.

Jakiś czas później dostałem telefon z ciekawą ofertą w tej samej branży w sektorze aerospace.
Dostałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, przeszedłem pierwszy etap, następnie ku mojemu zdziwieniu zaprosili mnie na drugą rozmowę po czym znowu byli zachwyceni xD Na drugi dzień dostałem info, że firma chce mnie zatrudnić, praca na frezarkach 3-4-5 osiowych, obróbka głównie aluminium oraz tytan. Firma oferowała nieco lepsze zarobki niż mam obecnie ale pracując na pierwszą oraz drugą zmianę, duża firma, która ma swoje oddziały rozsiane po całym świecie. Mówię sobie, spoko.

Następnego dnia przyniosłem wypowiedzenie do obecnej firmy w której robię. Po godzinie przychodzi właściciel który proponuje mi 25% podwyżki xD
Przespałem się z tą myślą i stwierdziłem, że przecież nie mam nic do stracenia więc zaproponowałem mu 35% podwyżki oraz elastyczne godziny pracy więc nie muszę twardo kończyć o 17 gdy zacznę wcześniej niż mam to w kontrakcie, spoko zgodził się xD ale żeby tego było mało to wywalczyłem kolejna podwyżkę która będzie we wrześniu xD

Wisienka na torcie.
Pracuje tu 4 miesiące xD

#pracbaza #cnc #praca #januszex
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mar_joz: nie jestem programista 15k żeby wkur***c innych swoimi zarobkami. 35% podwyżki to chyba max na tą chwilę co mogłem wyciągnąć po 4msc w tej firmie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@liczaon: powiem tak, jedni wracają do PL po latach na emigracji, a inni zaś zostają bo nie widzą sensu powrotu do kraju w którym życie do łatwych nie należy i zeby coś ugrać to trzeba kombinować albo pracować 240h w miesiącu.
@PapaStajl wiadomo, to nie jest łatwy temat :) A jak zacząłeś przygodę z CNC? Od 0? Czy masz jakieś wykształcenie? I jakie są mniej więcej wymagania np na Twoim stanowisku? Jeśli można wiedzieć ofc :) Sam pracuje przy CNC pół roku, nie miałem wcześniej z tym styczności; robię korekty (czasami zdarzy mi się zapytać jak leci jakiś program 1szy raz czy aby napewno dobrze zrobiłem) zmieniam narzędzia, uzbrajam maszynę, wymiana płytek skrawających,