Wpis z mikrobloga

Mirki, czy WC na macie wygłuszającej ma prawo się ruszać? Rusza się góra-dół, jak usiądę mocniej pośladkiem na jedną stronę słychać dźwięk i wyraźnie WC lekko opada na jedną stronę, to są 3-4mm

Nigdy w życiu na żadnym wc podwieszanym nie słyszałem takiego dźwięku ani nie czułem, żeby się poruszał, czasem jakby coś stukało. Nie sądzę, żeby sylikon załatwił sprawę po wycięciu maty, obstawiam raczej że zaraz się odklei jak będę się gibał z jednej strony na drugą.

Płytki są położone równo, sprawdzałem poziomicą, przylega idealnie, a wydaje mi się, że wc z jednej strony jest bliżej, a z drugiej dalej płytek.

Co może być przyczyną? Czy możliwe jest, że ścianka działowa nie jest równolegle do stelaża? Czy te piny na które wsuwa się WC mogą być nierówno wykręcone?

Firma, która montowała WC zwala na miskię (Sapho PZ1012). Z tego co widzę, od tyłu WC gdzie wchodzą haki jest plastik.

W dodatku ciągle mam problem z wodą, która zbiera się w kołnierzu od spodu miski. Najpierw kapało, przyjechali poprawić, ale znowu nazbierało się tam sporo wody. Moim zdaniem nie powinno tam być ani kropelki, nie wydaje mi się, żeby aż tyle mogło się skondensować na misce.

Wołam @skaza - widziałem, że kiedyś udzielałeś się w podobnym wpisie.

#budujzwykopem #remontujzwykopem
geuze - Mirki, czy WC na macie wygłuszającej ma prawo się ruszać? Rusza się góra-dół,...

źródło: comment_1652951119p6uxku4BgxuxiEbDfsBkf7.jpg

Pobierz
  • 38
@geuze: Miałem coś takiego: Kupiłem zasugerowaną matę ze sklepu- była gruba. Cały czas miałem wrażenie, że jest krzywo zamontowana i lekko opada z jednej strony. I po miesiącu był już hardcore. Facet co montował przyjechał z własną gąbką (jakaś na metry cienka), zamontował na nowo. Siedzi sztywno, że kuj staje. Okazało się, że pianka ze sklepu była za gruba.
@geuze: przerabiałem to raz: najważniejsze pytanie jaki tam jest mechanizm dociągający kibel do ściany? Podejrzewam, że taki troche #!$%@? - czyli na sruby wychodzące ze sciany nakrecasz takie końcówki z zagłębieniem, a nastepnie zakladasz muszle i wkrecajac śruby mają wejsc w te zagłębienia. I teraz sa 2 opcje: albo sruby nie trafiaja wogole w zagłębienia, tylko haczą sie o wvięcie na koncu tych nakladek, albo te koncówki są za mało wkręcone(ewentualnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spie_z_tata: pianka jest z zestawu Geberit, bez pianki też się rusza, a inne kible podwieszane siedzą tak sztywno, że można po nich skakać, np u mnie w pracy

@mazaken: generalnie tam są za kiblem dwie warstwy płyty GK, to też temat na dłuższą historię. Ale WC był podwieszony przez chwilę na jednej płycie i było to samo.
@geuze: no to na 99% są żle wkręcone, moze zostawione pod kątem, ale strzelam, ze po prostu trzeba je bardziej wkrecic, a jesli sie nie da, to skrócic pręty wystajace ze sciany. Najprostsza sprawa: wziąć instrukcje i tam sa pieknie opisane wymiary ile od sciany powinien miec dlugosci pret gwintowany i ile od sciany ma byc srodek zagłebienia. Jak jest za daleko, to montujesz muszle, dokrecajac sruba wchodzi w zaglebienie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaken: generalnie nie zamierzam tego odpuścić, choćby mieli kuć wszystko. Ja instrukcji nie mam, ekipa wyrzuciła wszystko.

Na szczęście jeszcze nie zapłaciłem xD

Jak będę w domu to jeszcze zdjęcie podrzucę odnośnie wody, która mi się zbiera...
@geuze: no to zostaje dochodzenie "na chlopski rozum". Jak zdejmiejsz to powinny byc rysy w tych zaglebieniach od przesuwających sie śrub - jak rysa wskazuje, ze śruba doszła do srodka zaglebienia, to znaczy, ze trzeba odsunac zaglebienie od sciany. Bez instrukcji powtarzac do skutku niestety xD. Jasne ze nie odpuszczaj, nie po to #!$%@? kase na podwieszany, zeby się kolebotał i odpadł za rok.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaken: ja mieszkam w Holandii, wziąłem lokalną firmę, żeby uniknąć takich problemów. Kasują jak za zboże i myślą chyba, że skoro trochę gorzej znam język to jestem debilem xD

W ostateczności robię ekspertyzę i adwokata i elo. Dopóki tego nie zrobią to zobaczą kasę jak świnia gwiazdy.

WC kosztowało ponad 300€, a ściany postawili gorzej niż było w 40to letniej deweloperce. Jakbym chciał #!$%@? i drogo to bym sam robił xD
@mazaken: jeszcze pytanie - czy na tym rancie ma prawo zbierać się woda - w wyniku kondensacji, czy dalej coś cieknie? WC ciekło dosyć mocno, wczoraj to poprawiali. Wczoraj było ok, od środka było wszystko idealnie suche, rano było tam dosyć sporo wody, wyraźnie mokre, ale nie kapało. Wytarłem wszystko do sucha, po nocy znowu stała tam woda, chociaż nie kapała jeszcze na podłogę...

btw. wysłałem filmik sprzedawcy i ona twierdzi,
geuze - @mazaken: jeszcze pytanie - czy na tym rancie ma prawo zbierać się woda - w w...

źródło: comment_1652954500k2JeyWWDTvbNOmMlCmtdVc.jpg

Pobierz
@geuze: kolego masz zle zamontowana mise. Ściągnij ją i dokręć pręty gwinotwane na których jest mocowana, o okolo własnie 5mm. wtedy misa któa jest montowana zapewne na ukrytych mocowaniach (wchodzi śruba w nacięcia pretu) będize mocniej dolegać.