Wpis z mikrobloga

@Radaka: ale to na pogotowie czy do pge :)? pytam bo mam w słoneczne dni przestoje około 10-30minut po tym jak sąsiedzi pozakładali. A ogólnie rano jak instalacja wstaje około 4:40 to tak mam około 245-247V na każdej z faz
@piowit: Mi na moje zgłoszenie przysłali pismo z procedurą i z niego wynika że wszystko jest ok. Jak jest ponad 253V przez ponad ileś % doby to wtedy dopiero uznają że to poza normą, chwilowe przekraczanie 253V o kilka woltów jest OK i mieści sie w standardzie
I liczycie ze cos oddacie do sieci? Jezeli nie ma wsa w domu, sasiarow rowniez a działają wam tylko lodowki za dnia kiedy w pracy jestescie praktycznie nic nie oddacie i nie odbierzecie wieczorem, kiedy wrocicie z robótki a słońce przestanie swiecic. Zalozcie jeszcze pompy ciepla, elektryczne grzejniki, itp i wtedy bedziecie mieli jeszcze jeden problem na glowie...
@krokodylmax: Możesz ustawić na 11-13 choćby grzanie ciepłej wody, zaprogramować rano zmywarkę i pralkę z timerem itp. Ogrzewanie/klima podobnie, też jest zużycie kiedy nikogo nie ma w domu. Niektórzy mają jeszcze wentylację mechaniczną, która też pobiera prąd cały czas. U mnie w tym miesiącu (maj) 120 kWh autokonsumpcji, a 60 kWh tylko pobrane z sieci (czyli wtedy kiedy fotowotaika nie pracuje).