Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na suplementacji witaminą d3? Robiłem badanie krwi i wyszło mi że mam spory niedobór 7,54 ng/ml gdzie optymalny przedział to 30-50 ng/ml(reszte wyników ok). Byłem w sklepie z suplementami, babka powiedziała, że mam spory niedobór i dała mi d3+k2 w dawce 10 000 IU. W opisie jest "mieszanka paszowa uzupełniająca dla zwierząt domowych" xD Bezpieczne to bo trochę jej nie ufam:) Kupiłem też w aptece Dr Max gdzie dawka jedna to 2000 IU i zastanawiam się czy nie lepiej/ bezpieczniej tego Dr.Max-a
#zdrowie #witaminad3
L722 - Zna się ktoś na suplementacji witaminą d3? Robiłem badanie krwi i wyszło mi że...

źródło: comment_1652787939u7ovVcXhTKZcLtUtFgfGSV.jpg

Pobierz
  • 35
@L722: ja #!$%@? xD zadzwoń sobie do endokrynologa i zapytaj a nie na wykopie. Moim zdaniem wątpliwości odnośnie wdupczania tabletek dla koni jak najbardziej uzasadnione ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi lekarz na niedobory dawał 2k, 4k jak byłem grubszy, ale nigdy takich dawek
@bugg: mówiąc krótko #!$%@? wie bo żaden z linków zapostowanych przez @kochamajfony nie mówi o takich dużych dawkach (największa jaką znalazłem to 200k miesięcznie co daje niespełna 7k dziennie [tutaj]) a druga połowa linków jest w ogóle o wpływie słońca na poziom witaminy D i sezonowych fluktuacjach tejże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@L722: widzę że zaplusowałeś - nie słuchaj tego witaminowego ogóra ( ͡
@powaznyczlowiek: wszystkie odpowiedzi pulsuje:) Zapisałem się do lekarza prywatnie i jutro idę się dopytam. Pisałem też do producenta i dostałem taką odpowiedz:

@LewaRenka: @MTGrubas: @hdh3he3: @kazzr: @kochamajfony: @kazzr: @kochamajfony:

"To niezwykle często zadawane pytanie. Niestety nie mogę odpowiadać na tego typu pytania.
Nie dlatego, że nasze suplementy nie nadają się dla ludzi, ale dlatego, że wykracza to poza zakres naszej działalności.
Mogę natomiast powiedzieć,
To niezwykle często zadawane pytanie. Niestety nie mogę odpowiadać na tego typu pytania.


@L722: xD

spoko Maroko, będzie wszystko dobrze Mirku - może i to 10k jest ok przy dużych niedoborach, ale warto sprawdzić niż sobie narobić problemów. Zdrowia!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L722: Miałem od lekarza na receptę 10k czy tam 20k ale nie brałem tego codziennie xd i było 6 tabsow i płaciłem coś około 30 zł. W ogóle nie którzy twierdzą że nie ma sensu brać takiej ilości bo organizm i tak tego nie przyjmie , a inni zalecają. Ja swego czasu brałem codziennie 4k a i tak miałem nadal za mało