Wpis z mikrobloga

Cykam się, że Trump wygra i wyprowadzi USA z NATO. A ruscy nacjole (choćby i putin już nie żył) tylko na to czekają, żeby w spokoju dojechać państwa nadbałtyckie i czarnomorskie. Jakie są realne ograniczenia prawne i pozaprawne, że nawet z prezydentem Trumpem do tego nie dojdzie? Lub jeśli dojdzie, to jaki inny ratunek?

#ukraina #usa #nato #trump #rosja #biden
  • 9
O jakich prawach mówisz? Kacapiska czekają tylko na taki moment kiedy USA odłączy się od NATO. To jest ogólnie nie realne by doszło do zmniejszenia członków NATO. Ogólnie zastanawia mnie fakt, że dzieje się coś czego nie wiemy bo jest zbyt cicho.
@mpfk: nie ma na to szans. Trumpowi od początku chodziło o przejęcie pałeczki lidera NATO w Europie przez któryś z krajów EU. Tu ma rację, że w razie czego nie może być tak, że jesteśmy zdani tylko na USA. Niemniej NATO to jest flagowy projekt USA. Świetny rynek zbytu na ich usługi militarne oraz przemysł zbrojeniowy. Jeszcze Polacy jako pierwsi się ostatnio wyrwali, że mogą płacić za bazy USA w Polsce
@Rafal1993: np o jakichś prawach w USA, że nie może tego zrobić jedna osoba tylko dlatego że jest commander in chief. Od trzech miesięcy nie jest za cicho, wręcz przeciwnie, chce się teraz wepchnąć Finlandię i Szwecję do NATO, i dobrze, więc nie wiem o co ci chodzi, nie szukam jakichś teorii spiskowych, tylko realnych argumentów na pocieszenie, że wyjście USA jest niemożliwe
@mpfk:
Ja to w ogóle mam nadzieję, że republikanie pomimo wszystko przegrają wybory i tym samym nie wybiorą Trumpa do kandydowania na prezydenta. To co się stało z partią republikańską od jakiegoś czasu a już w szczególności jak zaczęła się wojna to aż ciężko się komentuje. Jak można doprowadzać swoje własne państwo podczas wojny do destabilizacji i walczyć z demokracją? I już nawet nie chodzi o kwestie aborcji i wywoływania niepokojów
@mpfk: Postaw sobie to pytanie jako odpowiedzialny człowiek. Jak nazwiesz kogoś kto dzieli społeczeństwo i spycha w skrajności doprowadzając do wojny domowej? Bo dokładnie to samo co w Polsce dzieje się obecnie w USA. (Podziały, niszczenie rodzin poprzez nienawiść do siebie etc) Czy to jest odpowiedzialne zachowanie kogoś kto ma rządzić krajem? Tworzenie sobie grup terrorystycznych walczących ze sobą? To jest obecna polityka Trumpa. Nie wiem w czym fanatyzm może się
@mpfk: Luz. A ja tylko odpowiadam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz USA jest tak pozamykane na siebie, że jakbyś miał dwa obrazy rzeczywistości. Każdy ma swoje media, kanały informacyjne a nawet własne przestrzenie geograficzno-kulturowe.