Wpis z mikrobloga

Ktoś instalował ostatnio Windows 10? Coś mi się porobiło albo z laptopem albo popieprzyli dysk instalacyjny, albo ja coś źle robię (ale instalowałem win10 na nim już ze 4 razy). Próbowałem instalować z płyty jak i USB i to samo. W ogóle nie może załapać first boot dysku instalacyjnego (utworzony za pomocą media creation tool) #komputery #serwispc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #windows10 #laptopy
Pobierz art212 - Ktoś instalował ostatnio Windows 10? Coś mi się porobiło albo z laptopem alb...
źródło: comment_1652763024zTnNDmw3WrVtrNbN27wTez.jpg
  • 21
@art212: jak jak wyżej, czasem tylko jeden port usb bangli, jak rufus nie daje rade to winiso czasem używam, trzeba tylko ustawić HDD lub HDD+ ustawić w zależności. Dl tego pokombinuj w BIOSIe, czasami oprócz głownych opcji są dodatkowe (MSI tak np ma)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@art212: ostatnio coś gdzieś instalowałem i musiałem w BIOS dodać plik instalacyjny z USB do listy plików autoryzowanych, ponieważ w innym przypadku instalacja nie ruszała, bo bios nie zamierzał odpalać czegoś, czego nie zna.
@art212: Miałem ten problem kiedyś i załatwiłem go komendami w CMD. Podpinasz pendrive, odpalasz wiersz poleceń i wpisujesz komendy po kolei:
● list disk
● select disk n (n represents the drive letter of your pendrive)
● clean
● create partition primary
● select partition 1
● format fs=ntfs quick
● active

Potem wgrywasz pliki z ISO na pendrive i śmiga
@art212: coś źle robisz, w media creation tool możesz zaznaczyć opcję żeby od razu zapisywał na penie czy nagrywał na dvd i tak najlepiej zrobić a nie kombinować potem z rufusami itd.
Możliwe że komp nie widzi pena, czasem się tak zdarza, trzeba sprawdzić inne gniazda, a jak nic nie pomoże to nagraj obraz win10 na płytę dvd, ale obecnie to musi być płyta double layer 8,5gb bo na zwykłej się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@art212: możesz potrzebować przełączyć w biosie opcję fast boot na full boot - nie pamiętam jak dokładnie nazywała się ta opcja, ale umożliwiała mi zabotowanie laptopa z usb
@art212: Gwoli ścisłości - nie wgrywasz na tak przygotowanego pena obrazu ISO tylko jego zawartość.
Ja się nigdy z media creation tool nie bawiłem, więc nie wiem jak to wygląda. Zawsze miałem obraz płyty i działałem w taki sposób jak opisałem.