Wpis z mikrobloga

Zastanawiałem się, czy nie wymienić powoli swojego starego klekota na autko z salonu. Coś typu Fiat Tipo, albo Dacia Duster. Niby szkoda przesiadać się z "premium w dizlu" do ultra budżetówki, ale męczy mnie powoli zawodność używki.

Sprawdziłem ofertę w necie, posprawdzałem różne wersje, zarówno silnikowe (btw. znalezienie danych o silniku graniczy z cudem, widać producenci nie są zbyt dumni z tego, co wkładają do swoich aut xD), policzyłem, porównałem.

Teraz już wiem, że zostanę ze swoim klekotem na dłużej xDDD Masakra z tymi cenami, przecież to jest jakiś żart. Czuję się jak robak biedak, bo autentycznie nie stać mnie, żeby kupić najtańsze auto w salonie raz na parę lat.
#motoryzacja #samochody
  • 11
@wkrk: obecnie na rynku moto jest szaleństwo. I w nowych i w używkach.
Zmieniałem z captura na dusterke w marcu i moge powiedzieć tylko tyle że to jest jakiś kosmos co sie dzieje.
@wkrk: Barwo! Odkryłeś właśnie, że Polaki to biedaki. Zarabiając najniższą krajową jesteś niczym kloszard. #programista15k to dopiero najniższy level za zachodnią granicą a robi zajebistą robotę.

Samochody kosztują w EUR ale są przeliczane na PLN + transport + #!$%@? wie co jeszcze i cena jest jaka jest.

Siła nabywcza Polaków to śmiesznie niska jest. Robaki do komunikacji miejskiej!

Ale spoko, spoko zaraz UE zabroni spalinówek od 2035 a do elektryków nie
Pobierz
źródło: comment_1652697146qEOPDrfZKzB7ZGIyWWhwcr.jpg
@ChickenDriver: Tylko co w tym dziwnego? Spójrz na poziom innowacyjności, zaawansowania czy chociażby zwykły wskaźnik robotyzacji gospodarki Niemieckiej i Polski gdzie innowacyjność leży i kwiczy podobnie jak szkolnictwo, a jedyny przejaw robotyzacji to właśnie Niemieckie montownie.
Posługiwanie się w tym wypadku przykładem sprzątaczki to czysty populizm i nic więcej.
@rkadjar: dokładnie. Na dodatek, wiele "najtańszych wersji" to wydmuszki, maleńkie auta tak gołe, że nawet nie są dostępne w salonach. Za 50k zł, no ludzie. Sam nabrałem się na "prymium" za 20.000, i wiem, jakie są konsekwencje.
Ale jednak kupowanie 0,9 benzyna na 3 cylindrach w czasie kiedy za 50k można mieć naprawdę fajne, w miarę nowe auto - to głupota.

Sam chciałbym nowe, bezawaryjne i w miarę eko auto, a