Wpis z mikrobloga

Film 'Climax' (2018) Gaspara Noe opowiada o grupie tancerzy, którzy zjawiają się na castingu mającym dać im możliwość wyjazdu na zawody do USA. Rozpoczynają się pierwsze próby choreografii, w których od początku wyczuwalne jest podskórne napięcie. Zapewniając tancerzom euforyczne doznania, taniec sprzyja swobodzie, która wkrótce kończy się tragicznie. Aby pojąć, z czego to wynika, trzeba odwołać się do Platona.

Odnośnik do wpisu: Tragiczne Dionizje

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem absolwentem studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga 'Przemyślane Kadry', gdzie umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #taniec #sztuka #psychologia #przemyslenia #przemyslanekadry
przemyslane_kadry - Film 'Climax' (2018) Gaspara Noe opowiada o grupie tancerzy, któr...

źródło: comment_1652602942xoYJUa1AbdJUsfS2GQnPGn.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@PaulAIlen: Dzięki :). Nie opisywałem, to pierwszy film Noego, do którego się odniosłem. 'Enter the Void' zrobiło na mnie ogromne wrażenie, ale w tej chwili nie mam pomysłu na ten film. Trudno powiedzieć, czy o nim napiszę - musi mi się skojarzyć z jakąś książką, esejem, problemem filozoficznym.
  • Odpowiedz