Wpis z mikrobloga

Czemu rynek monitorów z wysokim DPI praktycznie nie istnieje?
Ludzie serio patrzą się całymi dniami w "tekst" na monitorach 100 DPI?

Marzy mi się coś w formacie 21:9 z DPI 170+, ale na rynku są dosłownie 2 modele które to oferują, kosztują ponad 6k zł a na dodatek są niedostępne w normalnych sklepach.

Jedynie Apple poważnie podchodzi do tego tematu, bo każdy Mak ma sensowne DPI. Natomiast chcąc już jakiś większy ekran to zostaje jedynie ich monitor Apple Pro Display XDR.
Wygląd naprawdę super, ale niestety 24k zł za monitor to tak trochę za dużo xD

Jak żyć premierze?

#monitory #komputery
  • 6
@59b862cef4: Bo większość ludzi nie ma porównania z niczym lepszym. A już przy 4K na tych 24-27" jest ok i nie nazwał bym tego słabym DPI. Dodaj sobie fakt ile użytkowników kompa to gracze, nie ma obecnie kart graficznych które uciągną rozdzielczości w stylu 5 czy 6K ¯\(ツ)
@L3gion:
Sam mam teraz 4k 27' i sama gęstość jest dla mnie ok, ale brakuje mi powierzchni roboczej. Zdaje sobie sprawę, że sporo użytkowników to gracze, ale przecież praca z tekstem na komputerze to podstawa większości pracowników biurowych, których na świecie jest nawet więcej niż graczy. Serio to jest tak mała grupa odbiorców, że producenci olewają go po to żeby wypuścić kolejny monitor FHD z 144Hz dla gracza? ( ͡°
ale przecież praca z tekstem na komputerze to podstawa większości pracowników biurowych, których na świecie jest nawet więcej niż graczy.


@59b862cef4: Ale (niestety) pracownik biurowy jest tańszy niż dobrej jakości monitor 4K / 5K ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie wymieniali 10 letnie Dell 1440x900 na HP... 1920x1080 ¯\_(ツ)_/¯
@59b862cef4: Swoje robi Windows który dopiero po wydaniu 10tki ogarnął hiDPI, Apple jest lata do przodu w tym zakresie. A i tak sporo starszego / gorzej napisanego softu nie obsługuje sensownego skalowania... W moim korpo mamy custom programy które przy systemowym skalowaniu 150 czy 200% wyglądają jak rozmazane gówno.