Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam taką sytuację.
1. Ja żona i 3 letni gowniak.
2. Mieszkanie 45m2 w Poznaniu całkowicie spłacone. Aktualnie wynajmuje je znajomym za 2000zl/mc
3. Mieszkanie pod Poznaniem 86m2 w nowym bloku gdzie mieszkamy. Kredytu do spłacenia aktualnie zostało 270 000 zł. Aktualna rata wynosi około 1900zl (wibor 6M) więc za chwilę rata pójdzie ostro do góry.

Oszczędności mamy 100 000 zł.

Obydwoje pracujemy zarabiajac razem około 13 000 zł na rękę.

Co byście zrobili na moim miejscu? Nadplacili kredyt za pomocą zgromadzonych oszczędności zakładając że w razie jakby coś się spieprzyło to sprzedam mieszkanie w Poznaniu? A może grzecznie płacić ratę i mieć pod ręką gotówkę, która jednak będzie zjadana powoli przez inflację?

#nieruchomosci #inflacja #kredythipoteczny #kredyt #deweloperka #kiciochpyta #gospodarka #pieniadze #polska #banki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627c022ac86843cb72f8cea7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 16
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jak macie we dwojke 26 tysi na reke to pewnie po rachunkach i zakupach zostaje wam tak z 8-10 tys miesiecznie czyli kolo 30 rat miesiecznych. Juz macie po prawie trzech latach splacone mieszkanie i mozna je znowu wynajac i kolejny dochod pasywny. Robcie tak dalej i stworzycie imperium, mowie wam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak nadpłacisz 90k PLN (1/3 pozostałego kredytu) to rata Ci spadnie o 1/3, prawda? Więc będzie wynosić ~1266 PLN, nawet po dalszych wzrostach stóp masz jeszcze zapas do tego co ściągasz z najmu.

Ja bym nadpłacił dziś 70k (żeby zostawić poduszkę oszczędności na poziomie 30k na nagłe wypadki) i dalej nadpłacał z oszczędności z wypłaty utrzymując tę poduszkę.
  • Odpowiedz