Wpis z mikrobloga

#religia #ateizm #kosciol #takaprawda #dzieci

Jeśli istnieje ten owy "Bóg" to wytłumaczcie mi dlaczego dalej wierzycie w niego mimo że zabija dzieci, co dzieci są winne - bo ma swój chory plan?

A ja bym bardzo chętnie ZABIŁ tego waszego Boga, może już za długo istnieje i pora aby ktoś go zmienił? Łeb bym mu urwał, udusił, zatłukł na śmierć. Naprawdę w swojej wszechmocy nie mógłby wprowadzić jakiejś nietykalności dla dzieci? Niby co chce - aby rodzice wyciągnęli z ich śmierci naukę, siłę? Parszywy sadysta, który zasługuje na bezwzględną egzekucję... no tak ale przecież tak łatwo w niego wierzyć kiedy WAM nie zabił żadnego dziecka, super...

Przeżyłeś śmieć dziecka w swojej rodzinie, nie?! To gówno masz do powiedzenia...
  • 11
  • Odpowiedz
@rbk17
Ale zdajesz sobie sprawę że jeśli to rzeczywiście wszystko prawda to to życie na ziemi w porównaniu do tego po śmierci jest lepsze nieskończoną ilość razy? Szczególnie dla dzieci które są niewinne i mają "lepszą szansę" na zbawienie?

Po za tym ja nie wierzę w Boga, który zabija dzieci to w sumie Ci nie odpowiem na to ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lilitch123: ok, istnienie nieba usprawiedliwia wiele, ale powiedz mi jedno - jak usprawiedliwić wieczne piekielne cierpienie dla jakichkolwiek zbrodni? Jak się ma nawet zabicie człowieka, do kary jaką jest cierpienie przez WIECZNOŚĆ, ZAWSZE I NIESKOŃCZENIE?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nie wiem. Nikt nie wie jak to działa. Bóg w Biblii przekazał wiedzę, że GRZECH = śmierć. Nie wiemy, jako ludzie, w jaki sposób to działa, ale musi być coś na rzeczy, że skoro przez jeden grzech ciężki możesz utracić zbawienie na wieki. Daje to jeden ze sposobów w jakim ludzie mogą odbierać grzech.

Też trzeba pamiętać, że jest wiele czynników, które wpływają na to jaki grzech ktoś ma na swoim
  • Odpowiedz
Jeśli istnieje ten owy "Bóg" to wytłumaczcie mi dlaczego dalej wierzycie w niego mimo że zabija dzieci, co dzieci są winne - bo ma swój chory plan?


@rbk17: Wiesz, jeśli istnieje Bóg- to implikuje automatycznie za tym istnienie życia wiecznego, więc śmierć w tym czy innym momencie ciała i sposób tego nie ma żadnego znaczenia, jeśli to tylko i tak króki wycinek życia wiecznego.
  • Odpowiedz
@Eskim0s: Jeżeli Bóg nie istnieje, to nie jest odpowiedzialny za cierpienia, a jeżeli istnieje, to i tak idą do nieba więc ╮(. ❛ ᴗ ❛.)
  • Odpowiedz
@rbk17 To jest tak zwany problem zła.

Skoro Bóg jest wszechmocny, dlaczego nie zapobiega złu?
Skoro może, ale nie chce, to znaczy, że nie jest miłosierny, jeśli chce, ale nie może, to nie jest wszechmocny.
Ale skoro Bóg jest wszechmocny i miłosierny, to skąd pochodzi zło?
Chyba, że nie jest wszechmocny i miłosierny, wtedy nie jest bogiem lecz
  • Odpowiedz
"co ja złego zrobiłem" tylko akceptuję to, że złe rzeczy mogą się przydać każdemu i akurat dzisiaj wypadło na mnie.


@GwachQar: ja tak samo, choć małe to pocieszenie zwłaszcza jak ktoś umiera.
  • Odpowiedz