Wpis z mikrobloga

Hej Mircy, w co w obecnych czasach warto zainwestować długoterminowo? Giełda zarówno polska jak i zagraniczna leci w dół, oprocentowanie depozytów jest mniejsze niz inflacja, brać kredyt na mieszkanie pod wynajem to też ryzykowna kwestia i przez prawo lokatorskie i przez oprocentowanie.... Chyba najlepiej giełda zagraniczna z nadzieją że w dłuższym terminie odbije. Co sądzicie? Nie mówię o krótkoterminowych spekulacjach, nie mam na to sił i czasu.
#gielda #inwestycje #inflacja #kryptowaluty
  • 33
@Dupa01: DT akurat wymaga mniej sił (choć czasu to... niżej przeczytasz) od długoterminowego. Robię oba.

Czas - w długoterminowym to tylko fundamentalna i trochę technicznej jak chcesz się bawić w snajpera, ale możesz to zrobić w nocy, raporty nie zamykają się o 17 jak giełda. W DT jest gorzej, bo po prostu musisz siedzieć przed ekranem gdy jest sesja.
W DT jest gorzej, bo po prostu musisz siedzieć przed ekranem gdy jest sesja


@Filipterka25: nie wiem czym jest DT, ale mówimy o mojej dostępności rzędu 1h na miesiąc. Nie chcę robić sobie z tego drugiego etatu, ani hobby.
kupuje się na spadkach, a nie jak rośnie. Jak rośnie to się sprzedaje. Jak inaczej chciałbyś zarobić?

@Corona_Beerus:

wig20

@Alcadent:

Tak, to chyba najlepsza opcja. Pytanie czy polskie czy zagraniczne czy bitcoin. Wig20 spada od lat. To jest jakaś masakra.
@Dupa01:
Jak masz taki plan to poczekaj, aż giełda znajdzie dno, bo jeszcze jest z czego spadać...
Mieszkanie pod wynajem?absolutnie
Deweloperka jest na samej górze, tak gdzie parę miesięcy temu były spółki technologiczne, teraz są na samym dole
To jest, wielki nadmuchany balon, już Ci mówię, że niebawem będziesz miał taką promocje że sam nie uwierzysz
Uwazam, że być chwilę zaczekał, wierzchołek już jest naruszony także zaraz będzie lawina spadków
Kupisz
giełda krypto w na swój wallet


@Corona_Beerus: ma to jakąś przewagę nad Revolutem? W revolucie chyba prościej działać, trudniej się pomylić, nie ma obaw o zagubienie czy wykradzenie klucza. Ale moze się mylę, nie mam doświadczenia z krypto