Wpis z mikrobloga

@Shiado: Nie sądzę. Kiedyś w firmie w której pracowałem w IT przyszli że im "komputer" nie działa na pakowarce i czy ktoś by nie spojrzał. Okazało się że rzeczywiście siedział tam zamknięty w obudowie maszyny stary trup z windowsem NT :), udało się go jakoś reanimować. Potem pod naszym naciskiem chcieli go unowocześnić i zmienić na PLC i przeprogramować. To trwało to kilka miesięcy. To jest też know how lokalnych automatyków,
.ale moga tego samsunga czyms innym zastapic na szybko czy to tak nie dziala ? Faktycznie to ich zaboli?


@Shiado: No nie do konca tak na szybko. Akurat w mojej branzy jedziemy glownie na siemensie (wymogi klientow) Na kolejowej automatyce sie nie znam ale moge zalozyc ze jest podobna do automatyki w automotive. Na rynku jest teraz dramat z komponentami. Jak im cos siadzie siemensa i nie beda mogli zastapic innym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MercedesBenizPolska:źle zrozumiałem Twój komentarz... A co do komórek Simensa to był tylko dodatek do pozostałych działalności. Z branżowymi zastosowaniami Siemensa możesz się nie spotykać, ale sprzęt AGD Boscha chyba kojarzysz. Albo oświetlenie Osram czy komputery Fujitsu.
ja sie nie znam.ale moga tego samsunga czyms innym zastapic na szybko czy to tak nie dziala ? Faktycznie to ich zaboli?


@Shiado: Bardzo teoretycznie jest to możliwe. Praktycznie w wielu wypadkach będzie to właściwie niewykonalne. Teraz wszystko jest na PLC. Choćby jakaś maszyna do metkowania, czy napełniania. Można wymienić system na innego producenta, ale nie zadziała na nim program. Musisz go napisać od nowa. Często są to programy rozwijane od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shiado: Na pewno będą się jakość ratować. Ale ruskie nie mają żadnej swojej elektroniki. Może jakąś prymitywną na poziomie lat 70. Nie dlatego nie mają bo nie chcą mieć. Tylko bo nie umią, tak jak w Polsce. Na polskich politechnikach elektronika to fikcja. Uczą tam informatyków bo nic innego im nie zostało. U ruskich pewnie jeszcze gorzej.

@dean_corso:

Bez przesady, mają np swoje procesory Bajkał czy Elbrus, sa z 10