Wpis z mikrobloga

@Uranowy_Janusz: Ja używam po prostu mapy z lokalnego centrum turystycznego: z moich doświadczeń przecinki są zawsze bezpieczne oraz drogi przy infrastrukturze energetycznej i telefonicznej; szlaki rowerowe i piesze to 50/50 zwykle. Ale ja żyję w granicach parku krajobrazowego i tuż obok Parku Narodowego.
@Jabco: @Wycu91: lol, to wyglda jak droga niedaleko mojego domu. Jeszcze kilka lat temu google maps potrafilo kierowac tam ludzi w samochodach. To byl jakis dramat, tylko z poczatku ta dr0ga wyglada jak szutrowa, a po jakis 200m zaczyna sie las, a po kolejnych 300 trafiasz na polmetrowe drzewa na srodku drogii (ʘʘ) a groga znika (a mapa kaze ci jeszcze 1km prosto xD). Ludzie potrafili
@Uranowy_Janusz: No właśnie widzę jak dobrze Komoot wytycza trasę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jakoś planuję trasy Stravą, mam profil terenu i podstawowe rodzaje nawierzchni, do tego mam heatmap i widzę którędy i ilu ludzi jeździło przede mną (czyli czy dana trasa jest przejezdna). Więc jak dla mnie git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Masterczulki: @Uranowy_Janusz: a mam jeszcze pytanie. Czy jak wykupię premium plus mapy to będę widział wszystkie ścieżki? Bo zaplanowałem trasę na mały szczyt w okolicy i komoot wyznaczył trasę zupełnie naokoło, a w aplikacji norges kart widać ścieżki przez bagna i granią od innej strony.
@Uranowy_Janusz: Tylko satelita + ew Sentinel (ale on ma slaba rozdzielczosc - bardziej sie przydaje do sprawdzenia czy nie ma sniegu na trasie).
Inna sprawa ze w Polsce brak dobrej mapy, zdjecia satelitarne na google i innych tez sa srednie pozawiekszymi miastami..
zajeżdżam a tam łąka 1,5m i leciutki zarys jakiejś ścieżki którą rolnik przejeżdża traktorem dwa razy w roku. Nigdy więcej takich gówien


@TavarishPiesov: Akurat jak trawa jest skoszona/zjedzona to przejazd przez takie łąki czy pastwiska to super sprawa. Szczególnie jak jest z góry :) Najpiękniejsze fragmenty grawelem ostatnimi miesiącami tak zaliczałem.