Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirkówny,
Czy ktoś może polecić jakieś cyfrowe pianino na start?
Grałem w młodzieńczych latach na keyboardzie i naszła mnie ochota na powrót oraz na ciut poważniejszą naukę.
Wymagania - brak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Budżet - myślę że 2k to absolutne max, ofc im mniej tym lepiej (bo co jak mi się odechce...)
Może być używka. Na co zwrócić uwagę?

#fortepian #pianino #instrumenty
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Yaggar: kup sobie lepiej kontroler MIDI. Masz wtedy dostęp do programów DAW gdzie możesz swobodnie nagrywać lub komponować. Dodatkowo nie jesteś ograniczony bankiem plastikowych brzmień jakie oferują rozwiązania budżetowe. Przydałby się do tego jakiś interfejs audio żeby uzyskać niska latencję i żeby odciążyło procek. Za 2000 powinieneś kupić niezły już zestaw
@Yaggar: jeżeli chcesz iść w pianina cyfrowe to do 2k można dostać dobre używki rolanda fp30 albo yamaha p125. Jak chcesz nówkę to odpowiednio niższe modele z tych serii też się da dostać. Do klasycznej gry interesuje Cię przede wszystkim pełna klawiatura 88 klawiszy i dobrze symulująca akcję klawiszy w ważonej klawiaturze mloteczkowej. Co do brzmienia to każdy ma swoje własne preferencje, najlepiej jakbyś się przeszedł do sklepu muzycznego i tam