Wpis z mikrobloga

Rynek serwisów streamingowych wygląda następująco:

HBO Max - 30 zł miesięcznie lub 20 zł miesięcznie w płatności rocznej
Amazon Prime - 11 zł miesięcznie lub 4,08 zł miesięcznie w płatności rocznej
Disney Plus - 29 zł miesięcznie lub 19 zł w ujęciu rocznym
Netflix - 60 zł miesięcznie lub... 60 zł miesięcznie w ujęciu rocznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

polskie:
Player - 18 zł miesięcznie lub 7,5 zł miesięcznie w ujęciu rocznym i częste promocje na pakiety
Canal+Online - 45 zł miesięcznie, ale częste promocje 20 zł za miesiąc (kupony i kody)
CDA Premium - 24 zł miesięcznie lub 18 zł miesięcznie w ujęciu rocznym
Polsat Box Go - 30 zł miesięcznie bez opcji rocznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak widzimy, ceny platform VOD dzięki konkurencji kształtują się już w okolicy 20 zł miesięcznie na 3-4 ekrany jednocześnie. Co daje kilka złotych na osobę. Z tego schematu wyłamuje się tylko Netflix, który zdecydowanie powinien ujednolicić ofertę i obniżyć cenę.

Polsat Netflixem Europy, choć ich trzeba rozgrzeszyć, bo dają dostęp do wielu kanałów telewizyjnych w pakiecie, które na satelicie kosztują w okolicy 50 zł. Za to oferta filmowa uboższa niż ta w Playerze.
Canal+ ma w sobie drogie prawa sportowe (zwłaszcza liga polska i angielska, która jednak się kończy po tym sezonie). Zatem cena 20-30 zł za miesiąc powinna być ich standardową opcją.

#netflix #hbogo #hbomax #disney #disneyplus #amazon #primevideo #player #canalplus #polsatboxgo #cda #vod #film #seriale
  • 14
@Medonix: dostęp do ich produkcji serialowych (Układ, Rysa, Osaczony, Cień, Mecenas Mama), do wcześniejszych produkcji serialowych Polsatu i TV4 oraz do prawie 100 kanałów telewizyjnych (Cinemaxy, Filmboxy, kilkanaście kanałów filmowych, dokumentalnych itp). To samo co w ofercie satelitarnej, która kosztuje w okolicy 60 zł. Kanały można cofać bodajże do 3 godzin.

https://polsatboxgo.pl/pakiety/premium
@brednyk rozumiem, to darmowa opcja mnie narazie satysfakcjonuje

Obecnie mam:
Amazona za 50zł na rok
Playera z reklamami za 30zł na rok
Polsat za 0zł z reklamami
I Netflix za 13zł +- miesięcznie na 5 osób i opłacam głównie dla reszty rodziny, jak zablokują tą opcję to idzie out bo sam korzystam może dla 3 seriali w roku.

Napewno wykupie d+ bo jest wiele rzeczy które lubię a cena sporo niższa niż
@Medonix: właśnie, ile jest reklam w darmowej wersji Playera? Jak to się rozkłada gdy oglądasz jakąś nowość a jak gdy oglądasz coś starszego? A jak oglądasz kilka odcinków pod rząd to ilość reklam się zmniejsza z czasem?
Kiedyś w bezpłatnej wersji było nawet 4-5 minut reklam na start + 2-3 minuty w środku. Ale z czasem dużo mniej.
Player kupiłem w sumie tylko dla jednego programu który lubię oglądać "Ciężarówką przez stany" reklam jest dość sporo niestety, mniej więcej tak jak opisałeś 4 minuty na początku i w środku z 3. Przy większym korzystaniu było by to nie do zniesienia, ale przy takim sporadycznym sprawdza się idealnie. Polsatu to w zasadzie nie oglądam, założyłem dopiero ostatnio bo się dowiedziałem, że wersja z reklamami jest za darmo, sytuacja chyba podobna jak
@Willy666: no spoko, mi odpowiada jego poczucie humoru, choć czasami mnie wkurza gdy porusza tematy polityczne. Lubię ten styl prowadzenia show. Innym przykładem są rozmowy Winiego
@Willy666: nie tylko za niego, ogólnie za Player, z którego korzystają 2-3 osoby. Płacę za brak reklam i nie musisz mi z tego powodu robić przycinek, skoro ci coś nie pasuje. To jest jedyna rzecz z telewizji która oglądam od lat regularnie.
Obejrzałem też kilka seriali oryginalnych Playera.